
A gyermekek testtartásának javítására is figyelmet fordítanak. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Beazonosították a „fehér foltokat”, szociális, oktatási és egészségügyi programok sorozatát indítja a sepsiszentgyörgyi önkormányzat. Nem elég infrastruktúrát fejleszteni, közösségeket kell építeni, ezért a városlakók testi-lelki egészségének fejlesztésére indítanak hiánypótló programokat – számolt be szerdai sajtótájékoztatóján Antal Árpád polgármester és Kondor Ágota vallástanár, mentálhigiénés szakember, az önkormányzat egészségügyi, szociális és vallási bizottságának elnöke.
2021. március 17., 17:452021. március 17., 17:45
2021. március 17., 17:462021. március 17., 17:46
Az oktatási programok között kiemelt szerepet kap a bölcsődei hálózat bővítése, mert erre hatalmas igény van, már tavaly is kétmillió lejt fordítottak a bölcsődék fenntartására. Megszervezik a bölcsődei személyzet csecsemőgondozói képzését, ugyanakkor kiépítik a védőnői hálózatot: az önkormányzat alkalmaz szakembereket, a képzésüket is támogatják. Szülői tréningeket és szülők akadémiáját szerveznek, a program készen áll, a járványhelyzet alakulásának függvényében indítják a sorozatot.
A Fabatka-rendszer a diákkezdeményezéseket támogatja, többek között önkéntességért, programszervezésért, segítő tevékenységért kapnak fabatkát a gyerekek, amit táborokra, kirándulásokra, eszközökre, bérletekre válthatnak. A Lábbusz-programmal a gyalogos közlekedést támogatják, önkéntesek kísérik majd az összegyűjtött gyerekeket az iskoláig, közben meglepetésként híres személyiségek lesznek az önkéntes „lábbuszsofőrök”. Továbbra is támogatják az iskola utáni programokat, fejlesztik az alternatív oktatást és a kiválósági központot.
Kisgyerekkortól a felnőtt és idős korig minden korosztálynak kínálnak szűrő- és megelőzőprogramokat, hogy időben beazonosíthassák az esetleges betegségeket, ami életmentő lehet. Gondot fordítanak az egészséges életmód népszerűsítésére, támogatják az iskolai sport- és játékeszközök beszerzését. A nemrég elhunyt Csíki Sándor testnevelőtanárról elnevezett program keretén belül
több mint háromezer elemi osztályos diákkal foglalkoznak, eddig húsz gyógytornász ajánlotta fel közreműködését.
Szociális téren a fogyatékkal élők, betegek támogatására, az akadálymentesítésre, a hátrányos helyzetűek lakhatásának támogatására figyelnek, illetve folytatják a nagycsaládos programot. Az elmúlt négy évben a önkormányzat egymillió lejjel támogatta az egyházakat, azzal a kéréssel, hogy az összeg egy részét közösségfejlesztésre fordítsák.
Már most is rengeteg jó kezdeményezés van, a függőségek kezelésében, a családon belüli erőszak áldozatainak támogatásában, a fogyatékkal élő gyerekek gondozásában vállalnak szerepet a egyházak, ezeket szeretnék felmutatni, egységbe vonni. Antal Árpád hangsúlyozta, a programok egy része a járványhelyzettől függ, de ha ez lehetővé teszi, mindegyiket még ebben az évben elindítják.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
szóljon hozzá!