
A gyermekek testtartásának javítására is figyelmet fordítanak. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Beazonosították a „fehér foltokat”, szociális, oktatási és egészségügyi programok sorozatát indítja a sepsiszentgyörgyi önkormányzat. Nem elég infrastruktúrát fejleszteni, közösségeket kell építeni, ezért a városlakók testi-lelki egészségének fejlesztésére indítanak hiánypótló programokat – számolt be szerdai sajtótájékoztatóján Antal Árpád polgármester és Kondor Ágota vallástanár, mentálhigiénés szakember, az önkormányzat egészségügyi, szociális és vallási bizottságának elnöke.
2021. március 17., 17:452021. március 17., 17:45
2021. március 17., 17:462021. március 17., 17:46
Az oktatási programok között kiemelt szerepet kap a bölcsődei hálózat bővítése, mert erre hatalmas igény van, már tavaly is kétmillió lejt fordítottak a bölcsődék fenntartására. Megszervezik a bölcsődei személyzet csecsemőgondozói képzését, ugyanakkor kiépítik a védőnői hálózatot: az önkormányzat alkalmaz szakembereket, a képzésüket is támogatják. Szülői tréningeket és szülők akadémiáját szerveznek, a program készen áll, a járványhelyzet alakulásának függvényében indítják a sorozatot.
A Fabatka-rendszer a diákkezdeményezéseket támogatja, többek között önkéntességért, programszervezésért, segítő tevékenységért kapnak fabatkát a gyerekek, amit táborokra, kirándulásokra, eszközökre, bérletekre válthatnak. A Lábbusz-programmal a gyalogos közlekedést támogatják, önkéntesek kísérik majd az összegyűjtött gyerekeket az iskoláig, közben meglepetésként híres személyiségek lesznek az önkéntes „lábbuszsofőrök”. Továbbra is támogatják az iskola utáni programokat, fejlesztik az alternatív oktatást és a kiválósági központot.
Kisgyerekkortól a felnőtt és idős korig minden korosztálynak kínálnak szűrő- és megelőzőprogramokat, hogy időben beazonosíthassák az esetleges betegségeket, ami életmentő lehet. Gondot fordítanak az egészséges életmód népszerűsítésére, támogatják az iskolai sport- és játékeszközök beszerzését. A nemrég elhunyt Csíki Sándor testnevelőtanárról elnevezett program keretén belül
több mint háromezer elemi osztályos diákkal foglalkoznak, eddig húsz gyógytornász ajánlotta fel közreműködését.
Szociális téren a fogyatékkal élők, betegek támogatására, az akadálymentesítésre, a hátrányos helyzetűek lakhatásának támogatására figyelnek, illetve folytatják a nagycsaládos programot. Az elmúlt négy évben a önkormányzat egymillió lejjel támogatta az egyházakat, azzal a kéréssel, hogy az összeg egy részét közösségfejlesztésre fordítsák.
Már most is rengeteg jó kezdeményezés van, a függőségek kezelésében, a családon belüli erőszak áldozatainak támogatásában, a fogyatékkal élő gyerekek gondozásában vállalnak szerepet a egyházak, ezeket szeretnék felmutatni, egységbe vonni. Antal Árpád hangsúlyozta, a programok egy része a járványhelyzettől függ, de ha ez lehetővé teszi, mindegyiket még ebben az évben elindítják.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
szóljon hozzá!