
Ezeket az agancsokat foglalták le
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Mintegy 40 ezer lej értékben szállított csaknem 160 szarvasagancsot és több zsáknyi agancstörmeléket egy férfi Maroshévízen, ám a rendőrök egy korábbi nyomozásnak köszönhetően lefülelték. Az árut elkobozták, és a gyanúsított ellen bűnügyi eljárást indítottak – írja közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. augusztus 11., 15:552021. augusztus 11., 15:55
2021. augusztus 11., 16:012021. augusztus 11., 16:01
Egy furgont vezető, 36 éves, Bihar megyei férfit állítottak meg a rendőrök Maroshévízen kedden, nem teljesen alaptalanul: a hatóságiak egy korábbi nyomozás miatt gyanúsnak vélték a jármű rakományát. Gyanújuk be is igazolódott, ugyanis
Mivel a törvény értelmében a szarvasfélék lehullatott agancsa az adott területet kezelő, vadászatra jogosult személy tulajdona, ezért a talált agancsokat át kell adni neki. A hullott agancs átadásának elmulasztása a vadászati törvény szerint kihágásnak minősül. A hatóságiak ezt szem előtt tartva az agancsokat lefoglalták, és a férfi ellen eljárást indítottak. Az ügyben folytatódik a nyomozás az agancsok származási helyének és beszerzési körülményeinek feltárása érdekében.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzetben indokolt lenne egy „politikai fegyverszüneti” kormány megalakítása, ami azt jelentené, hogy valamennyi párt tárgyalóasztalhoz ül.
Elfogadta szerdán a képviselőház a köztisztégviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Elfogadta szerdán a képviselőház a területrendezési, településrendezési és építésügyi törvénykönyv tervezetét.
56 évesen, motorbalesetben hunyt el Glen Hansard ír énekes-dalszerző, akit a legtöbben a 2006-ban megjelent Egyszer (Once) című filmből ismerhetnek, aminek zenéjéért Oscar-díjat nyert.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
szóljon hozzá!