
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Tizenkét testkamerát vásárolt a rendőrségnek Kovászna Megye Tanácsa. Az összesen tízezer lejbe kerülő tucatnyi készülék videót és hangot rögzít, felvételek készülhetnek a szolgálatban lévő rendőr és a polgárok közötti interakciókról.
2020. június 15., 18:562020. június 15., 18:56
2020. június 15., 18:572020. június 15., 18:57
A cél, hogy növeljék a rendőrség hatékonyságát, ugyanakkor ellenőrizni lehessen a rendőrök és a polgárok közötti kapcsolatot – mondta Tamás Sándor, a Kovászna megyei önkormányzat elnöke egy videóban.
A kamerákat a közrendészeti feladatokat ellátó rendőrök egyenruhájára szerelik fel – ismertette Lucian Trăistaru, a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság megbízott parancsnoka. A videóban bemutatta a kamerákat, amelyek meglátása szerint kis méretűek, de stabilak, és nagy előnyük, hogy
Az egyenruhára rögzített kamerák folyamatosan legtöbb 480 percig filmeznek. A megbízott parancsnok szerint a kamerák használata a rendőrök és a lakosság számára is előnyös lehet. Egyrészt szerepet játszanak a rendőri túlkapások megfékezésében, azok kivizsgálásban, de a megelőzésben is. Ugyanakkor a felvételeket bizonyítékként lehet használni a bíróságon, ha a rendőr vagy hivatalos személy erőszak áldozata.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
szóljon hozzá!