
A napsütéses időben sok család látogatott ki a Perkőre
Fotó: Farkas Áron
Első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal szervezett Tavaszünnepet szombaton a kézdivásárhelyi Waldorf-közösség. A Kézdiszentlélek fölé magasodó Perkőn megtartott, családias hangulatú eseményen a gyerekek ügyességi játékokon vehettek részt, de volt közös séta, piknik és magbörze is.
2024. március 23., 19:142024. március 23., 19:14
Kézdivásárhelyen 2020-ban indult el az első Waldorf óvodai csoport a Bóbita Óvodában, 2023 őszétől pedig előkészítő osztály is működik a Dr. Csiha Kálmán Református Kollégiumban. A szombati rendezvényen elsősorban a közösséghez tartozó gyerekek, szülők és pedagógusok vettek részt, de szép számú érdeklődőt is a helyszínre csalogatott a napsütéses, tavaszi időjárás.
Pocsai-Szász Rozi, a szülői szervezőközösség tagja érdeklődésünkre elmondta, a Tavaszünnep egyike a Waldorf-közösség hagyományos alkalmainak, amely során a tavaszt, az élet kezdetét köszöntik, főszereplője pedig a táplálékot biztosító mag.
– tette hozzá.
A gyerekek a magokhoz kötődő ügyességi játékokban tehették próbára magukat
Fotó: Farkas Áron
Az esemény egy közös sétával indult, amely során a résztvevők megcsodálták az ébredező természetet a Perkőre vezető erdei úton, majd a tetőre felérve a gyerekek a magok köré szerveződő ügyességi játékokban vehettek részt. A kicsik a próbák teljesítéséért magokat és babokat kaptak jutalmul, ezeket az otthonról hozott csavaros tetejű üvegekbe gyűjtötték, amelyek így csörgő hangszerekké alakultak át.
A gyerekek faágakat is gyűjtöttek, az ezekből rakott tűznél szüleik segítségével szalonnát sütöttek és kukoricát pattogtattak, majd közös piknikezés következett. A sütögetés közben magbörzére is sor került:
Végül az esemény éneklős, zenés játékkal zárult, amely során a gyerekek kipróbálhatták a jutalommagokból elkészült hangszereiket.
A magbörzén bőséges volt a választék
Fotó: Farkas Áron
A Perkőre kilátogattak olyan szülők is, akiknek gyermeke ugyan még nem érte el az óvodáskort, de a jövőben szeretnék Waldorf-oktatásban részesíteni.
– mondta el lapunknak Varga Ádám kisgyerekes szülő.
Az esemény éneklős, zenés játékkal zárult
Fotó: Farkas Áron
A Tavaszünnep keretében iskolába hívogató programra is sor került, amely a Dr. Csiha Kálmán Református Kollégiumban 2024 őszén induló előkészítő osztályt hivatott népszerűsíteni a gyerekek és szüleik körében. „Mintegy tíz olyan család jött el az eseményre, amely még nem a közösségünk tagja, de a szülők szeretnék gyereküket a Waldorf óvodába vagy iskolába íratni” – mondta el lapunknak Csoboth Noémi, a jövő tanévben induló előkészítő osztály tanítónője. Hozzátette, az osztályban még vannak szabad helyek, szeretettel várják a gyerekeket.
Az egészségügyi miniszter és a pénzügyi tárca vezetője jövő héten az Egyesült Államokba utazik elkezdeni a tárgyalásokat a Pfizer vállalat képviselőivel – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A húsvéthétfői bántalmazás ügyében Béres Norbert részletesen ismertette a történteket a Székelyhonnal. Elmondása szerint több ütés érte, az incidensben a Sepsi OSK szakmai stábjának tagjai is érintettek. A fociklub sportigazgatója is megszólalt.
A kormány öt stratégiai irányt jelölt ki a villamosenergia-ágazat fejlesztésére az árak csökkentése és az energiabiztonság javítása érdekében – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közlekedési baleset történt szerdán kora este Sepsiszentgyörgyön, két gépjármű ütközött, a baleset következtében pedig két személy kórházba került.
Nicușor Dan államfő szerdán közölte, hogy aláírta az ügyészségi vezetők kinevezéséről szóló dekrétumokat. Gill-Julien Grigore-Iacobici az egyetlen jelölt, akinek a kinevezését elutasította az elnök.
A nyugati államok kritikus infrastruktúrája elleni kibertámadást hárított el az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) partnerintézményeivel, köztük a Román Hírszerző Szolgálattal (SRI) közösen – adta hírül Nicușor Dan államfő.
Közösségi összefogással szerveznek jótékonysági estet április 11-én a gyergyószentmiklósi Godako rendezvényteremben. Az esemény célja támogatást nyújtani Kozma Gabriellának, akit sokan önkéntesként és segítőkész közösségi emberként ismernek.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szerdán 14 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
szóljon hozzá!