
Tizenegyedik alkalommal szervezik meg a Házasság hetét Sepsiszentgyörgyön
Fotó: Pixabay
A házassági kötelék, a párbeszéd és a szeretet kerül előtérbe február 9. és 16. között Sepsiszentgyörgyön a Házasság hetén. A programokon a színházi előadás kivételével a részvétel díjtalan, és a gyermekfelügyelet is biztosított.
2025. február 07., 19:512025. február 07., 19:51
Vasárnap, február 9-én istentisztelettel és szentmisékkel kezdődik a Házasság hete a belvárosi Szent József templomban, a Krisztus Király római katolikus plébánián, és a Sepsiszentgyörgyi Unitárius Egyházközség templomában. Hétfőn 18 órától a Tamási Áron Színházban kerül sor a megnyitóra, ahol Pál Tünde pasztorálpszichológus az idei téma (Beszélgessetek a házasságotokért!) fontosságáról beszél.
Kedden 18 órától Közös jövőkép címen tart foglalkozást Skovrán Réka családterapeuta az unitárius egyházközség József Lajos konferenciatermében. Ezzel egyidőben az Angyal szállt le Babilonba című előadásra kerül sor a színházban. Szerdán 18 órától a Magma Kortárs Művészeti Kiállítótérbe, valamint a Libri Könyvesboltba várják művészeti műhelyfoglalkozásra a párokat.
Csütörtökön 18 órától Páratlan párok – őszintén a házasságról címen tartanak kerekasztal-beszélgetést. Pénteken 18 órától a Párkapcsolat a gondoskodásban című előadásra árják az érdeklődőket a Krisztus Király plébániaközpont közösségi termében.
Szombaton 10 órától kezdődően a sepsiszentgyörgyi unitárius egyházközség udvarán a párok vezetett túrán vehetnek részt. Vasárnap, február 16-án a Házasság hetét istentiszteletekkel, szentmisékkel és a házaspárok megáldásával zárják minden gyülekezetben.
A bukaresti katonai törvényszék a csendőrségi vezetőket a vádak alól felmentő ítéletet hozott hétfőn a 2018. augusztus 10-i fővárosi tüntetés ügyében.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.
Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
szóljon hozzá!