
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Tartós kánikula áll előttünk a meteorológusok előrejelzése szerint, így vélhetően rengetegen élnek majd a lehetőséggel, hogy ellátogassanak a hétvégén, június 21-én nyitó sepsiszentgyörgyi strandra.
2024. június 20., 14:292024. június 20., 14:29
A sepsiszentgyörgyi strandon egy olimpiai méretű úszómedence, egy sodrófolyósóval, nyaki masszírozóval ellátott élménymedence, egy ötméteres csúszdát fogadó, egy gyermek- és egy tanulómedence várja a látogatókat.
Úgy tűnik, mindenki megtalálja a magának valót, mert tavaly örvendetesen jó szezont zárt a strand, közel kétszerannyi jegyet adtak el, mint előző évben.
– hangsúlyozta Bodor Lóránd, a létesítményt működtető ReKreatív Rt. igazgatója, és tavaly közel negyven nagyméretű napernyőbe is beruháztak, hogy a tűző naptól menedéke legyen a fürdőzőknek.
A ReKreatív honlapján található információk szerint a teljes árú felnőttjegy egy napra 58 lej, hétvégén 72 lej. Ha csak délutántól látogat el valaki a strandra, a négyórás belépőjegy 32 lej hétköznap és 48 lej hétvégén.
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Kiskorúaknak, 60 év fölöttieknek, fogyatékkal élőknek, nagycsaládos kártyával rendelkezőknek és a helyi lakosoknak járó Sepsi Card tulajdonosoknak kedvezményes belépést tesznek lehetővé a működtetők, ugyanakkor a strandimádóknak érdemes elgondolkodni egy havi, vagy három hónapos bérlet kiváltásán is.
Oroszországhoz köthető hackerek romániai intézmények e-mail-fiókjaiba is behatoltak egy, főként ukrajnai célpontokat érintő kibertámadás során.
Az új kormány megalakulása után Sulyok Tamás köztársasági elnöknek távoznia kell hivatalából – közölte szerdán, Budapesten újságírókkal a választáson győztes Tisza Párt elnöke, aki ezt követően a Sándor-palotában találkozott az államfővel.
Gernyeszegen kedden késő este egy autó elütött egy medvét. Az ütközés után a nagyvad elszaladt, egyelőre még nem találták meg.
Januárhoz képest februárban 39 lejjel (0,7 százalékkal) 5557 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Újabb Ro-Alert üzeneteket kaptak szerda hajnalban Tulcea megye északi részének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben, miután a hadsereg radarjai drónrajokat észleltek a román-ukrán határ térségében.
Szerdán kezdik meg hároméves mandátumukat a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség (DNA), illetve a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni Ügyészség (DIICOT) új vezetői: Cristina Chiriac, Ioan-Viorel Cerbu és Codrin-Horațiu Miron.
Minden eddigi jó intézkedést megtart a Tisza-kormány, ez benne van a 240 oldalas programjukban is – mondta Magyar Péter a Kossuth Rádió Jó reggelt Magyarország! című műsorában szerdán.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt szerdán 5 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter kedd esti bejelentése szerint az amerikai kormány hivatalosan megerősítette, hogy a romániai Lukoil ideiglenesen mentesül a szankciók alól, így 45 napon belül újraindulhat a Petrotel-Lukoil finomító.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
szóljon hozzá!