
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Háromszéki tanulók is csatlakoznak az Országos Diáktanács Prioritás az oktatás – nem csak választási kampányban elnevezésű akciójához. Arra kérik a Kovászna megyei jelölteket, vállalják, ha mandátumhoz jutnak, tesznek a minőségi oktatás szavatolásáért.
2020. július 30., 17:582020. július 30., 17:58
„Nem ígéreteket, változást akarunk!” – szögezik le a háromszéki diákok képviselői. Felhívják a figyelmet, hogy a helyi választásokon megméretkező jelöltek vállalhatják, kiállnak a minőségi oktatás mellett azzal, hogy kitöltik az Országos Diáktanács által közzétett felelősségvállalási nyilatkozatot, amely itt érhető el. A kitöltött nyilatkozatot a diáktanács contact@consiliulelevilor.ro elektronikus postacímére lehet elküldeni, vagy online közzé tenni. „Így látjuk, hogy érdekel, és neked is fontos” – írják közleményükben a Kovászna Megyei Diáktanács tagjai.
A nyilatkozatban az áll, hogy a jelölt vállalja, mandátuma során prioritásként kezeli az oktatást. Például tesz a tanintézetek korszerűsítéséért, küzd az ellen, hogy a szülőktől pénzt gyűjtsenek, ösztöndíjakkal támogatja a diákokat, pedagógusokat, ösztönzi a fiatalok elhelyezkedését a munkaerőpiacon stb.
A diákok a következőkben megbeszéléseket tartanak a helyhatósági választásokon megméretkező jelöltekkel.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
Idén várhatóan nem vonnak be új csomagolóanyagokat a betétdíjas rendszerbe (SGR) – nyilatkozta csütörtökön az ezt működtető RetuRo vállalat kommunikációs igazgatója.
szóljon hozzá!