
Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Meleg időre, az ilyenkor megszokotthoz képest sokkal magasabb hőmérsékleti értékekre számíthatunk a következő két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből.
2018. április 23., 17:272018. április 23., 17:27
Erdélyben a nappali átlaghőmérséklet
24-én és 27-én, illetve a jelzett periódus utolsó napjaiban ehhez képest valamivel alacsonyabb lesz a hőmérséklet, de ezeken a napokon is melegebb lesz, mint ilyenkor általában, 20-22 fokos maximumok várhatók, ugyanakkor futó záporok is előfordulhatnak. Éjszaka 6-10 Celsius-fokig hűl a levegő
– ismerteti az előrejelzést az Agerpres.
A Bánságban, a Körösök vidékén és Máramarosban is a sokéves átlagot jóval meghaladó hőmérséklet várható az előttünk álló két hétben. A nappali csúcshőmérséklet 25-28 Celsius-fok körül alakul, éjszaka 10-14 fokra kell számítani. Április 24-én és 27-én, illetve május 2-a után enyhén visszaesik a hőmérséklet, nappal 22-24 fok körüli maximumokat jegyezhetünk. Záporokra 24-én, 26-án és 27-én, valamint május 2-a és 6-a között van kilátás. Ezeken a napokon helyenként jelentősebb mennyiségű csapadék hullhat.
Romániában törvény kötelezi a szülőket gyermekük rendszeres iskoláztatására, ám a szabályok betartatása a gyakorlatban nehézkes. Motívációként szociális juttatásokat helyez kilátásba az a törvénytervezet, amely a gyermekpénzt iskolai jelenléthez köti.
Hollywoodi feldolgozás készül Örkény István Tóték című regényéből Bad Major címen – adta hírül a napokban a Deadline. A bemutató dátuma egyelőre nem ismert.
Folyamatosan gyarapodik az elérhető gyógyászati szolgáltatások száma a gyergyószentmiklósi kórháznál, de emiatt már nincs elegendő hely új rendelők berendezésére. Átalakítás lehetne a megoldás, ehhez keres támogatókat az intézmény.
Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.
szóljon hozzá!