
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Jelenleg 29 ukrán állampolgár tartózkodik Kovászna megyében, 15 felnőtt és 14 gyerek – ismertette a keddi sajtótájékoztatón Ráduly István prefektus.
2022. március 29., 21:232022. március 29., 21:23
A háború elől menekülők többsége csak átutazik Háromszéken, vonattal, gépkocsival hetente több százan tartanak Nyugat-Európa felé. A kormánybiztos felidézte, az első napokban még drága gépkocsikkal haladtak át, nem is kértek segítséget a hatóságoktól, ám most már egyre többen érkeznek olyanok, akik rászorulnak a támogatásra. Akik Kovászna megyében maradtak sem kértek menedékjogot, csak az ideiglenes tartózkodási engedély iránt érdeklődtek, de még azt sem váltotta ki senki, kilencven napig erre nincs is szükség.
A legtöbben jelenleg Kézdivásárhelyen vannak, ahová a múlt héten Hargitafürdőről érkezett hat felnőtt és hét gyerek. Kilencen vannak Bodzafordulón, négyen Sepsiszentgyörgyön, ketten Baróton és egy menekült Kovásznán. A prefektus a hatóságok mellett a civil lakosságnak is köszöntet mondott, hiszen
Ráduly István arra is kitért, hogy a járvány közösségi terjedési szakaszának az ország nagy részében vége, de azért nem árt az óvatosság. Hozzátette, a napokban csökkent egy ezrelék alá Kovászna megyében a 14 napra számított fertőzöttségi ráta. A legutóbbi sajtóértekezlettől számított öt hétben, február 21-e és március 28-a között, Kovászna megyében az aktív fertőzöttek száma 1445-ről a tizedére, 145-re csökkent, ami így már kevesebb mint egy fertőzött személy ezer lakosra számítva.
– mondta el a prefektus, aki szerint „nem kötelező, de nem is árt”, ha ezután is feltesszük a maszkot, amikor zsúfolt beltérben tartózkodunk.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
Az év első öt hónapjában 13,62 százalékkal 3146-ra nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma a 2025 azonos időszakában regisztrált 2769-ről – derül ki a Cégnyilvántartási Hivatal honlapján kedden közzétett adatokból.
Három tengerész megsérült, miután tűz ütött ki a libériai felségjelzésű Gas Lisbon LPG-tartályhajón a Fekete-tengeren, Sfântu Gheorghe településtől mintegy 14 tengeri mérföldre.
Van egy fotód, amely egyetlen pillanat alatt visszarepít Tusványosra? Egy kép a kedvenc koncertedről vagy éppen egy spontán, felejthetetlen pillanatról? Most aztán tényleg érdemes előkeresni.
Közzétették kedden a tanárok véglegesítő vizsgájának óvás előtti eredményeit; 6345 pedagógus ment át a vizsgán, közülük 40-en tízes átlaggal.
Szikladarab zuhant kedden a 7-es országúton, az Olt völgyében egy személygépkocsira, amelynek egyik utasa, egy 71 éves férfi életét vesztette – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
szóljon hozzá!