A nézők egy elemi erejű, érzékekre ható előadást tekinthetnek meg vasárnap este, a dráMA nyitányaként
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nemzetközi csapattal viszi színre Florin Vidamski rendező Friedrich Schiller Haramiák című, sodró lendületű fiatalkori színművét Székelyudvarhelyen. Az idegenlégiósokkal kiegészült helyi színészcsapat egy sajátos színészi nyelvezettel, megragadó audiovizuális élménnyel gazdagítja a nézők színházi emléktárát.
2021. szeptember 14., 16:452021. szeptember 14., 16:45
Igazi nemzetközi produkcióra számíthat a közönség: Florin Vidamski rendező Németországban él, a díszlettervező Csehországból, a koreográfus Dániából érkezett, a kosztümöket pedig egy neves romániai jelmeztervező készítette – sorolta Nagy Pál, a Tomcsa Sándor Színház igazgatója.
Florin Vidamski rendezőtől megtudtuk, következetes munkával teli, nehéz perióduson vannak túl, amely technikai és színjátszási szempontból is kihívás volt. Dunkler Réka dramaturggal új, korhoz illő szerkezetet találtak Friedrich Schiller szövegének, tette hozzá Vidamski, aki külön értékelte, hogy az általa behozott és a helyi munkatársak nagyon jól együtt tudtak dolgozni.
Fotó: Erdély Bálint Előd
– mondta Florin Vidamski célozva arra, hogy a nagyhatású szöveget az előadás különleges látvány- és hangzásvilággal is erősíti. Dálnoky Réka művészeti vezető szerint „egy nagyon európai előadás született meg, olyan kihívásokkal találkoztak az előadók, amelyekkel eddig nem, és valószínűleg a nézők is érezni fogják, hogy ez egy másik színházi nyelv”.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Részletekbe nem bocsátkozva Barabás Árpád színművész annyit azért elárult a darab hangulatáról, hogy „a technika adta lehetőségeket kihasználva elértük, hogy – mondhatni – a karakterek gondolatai is megszólalnak a színpadon”. Az előadást – amely egyben a társulat két új munkatársának, Wagner Áronnak és Sepsi Melindának első székelyudvarhelyi bemutatkozása is lesz – szeptember 19-én vasárnap 19 órai kezdettel, a dráMA kortárs színházi fesztivál nyitóeseményeként tekintheti meg a közönség.
Balesetet okozott szombat reggel a Duna Sulina-ágán, Maliuc falu közelében egy turistákkal teli csónakot ittas állapotban vezető fiatalember.
Több bukaresti hírportál is lehozta azt az elmosódott medvés képet, amiről azt írják, hogy ez volt az utolsó felvétel, amit a támadáskor készített a medve által meggyilkolt olasz motoros.
Ilie Bolojan kormányfő péntek este kijelentette, hogy a világon Románia az egyetlen ország, ahol a bírák 48 éves korukban mennek nyugdíjba.
Tiltakozásra készülnek Parajdon, szombaton délelőtt már kisebb tömeg gyűlt össze a helyi kultúrotthonnál.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet –– számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Augusztus elsejétől csak az online foglalt időpontokban lehet felkeresni ügyes-bajos kérdéseinkkel a Hargita megyei nyugdíjpénztárat.
Hivatalból bűnvádi feljelentést tett a Maros megyei környezetvédelmi igazgatóság a parajdi sóbányánál zajló sürgősségi munkálatok nyomán a Kis-Küküllőn bekövetkezett sószennyezés és ökológiai katasztrófa miatt.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő csomag a pénteki kormányülésen való jóváhagyását követően a parlament elé kerül.
Július nagy részében az ilyenkor megszokottnál melegebb és szárazabb idő várható országszerte, valamivel több csapadékra csak jövő héten számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat július 7-től augusztus 4-ig érvényes előrejelzéséből.
szóljon hozzá!