A demokrácia törékeny, egyáltalán nem örökkévaló, hanem olyasmi, amit meg kell védeni – szögezte le a kormánykoalíció államfőjelöltje Sepsiszentgyörgyön. Crin Antonescu csütörtökön találkozott a háromszéki sajtó képviselőivel.
2025. március 13., 20:392025. március 13., 20:39
Baráti látogatást tett Háromszéken Crin Antonescu
Fotó: Tuchiluș Alex
A demokrácia törékeny, egyáltalán nem örökkévaló, hanem olyasmi, amit meg kell védeni – szögezte le a kormánykoalíció államfőjelöltje Sepsiszentgyörgyön. Crin Antonescu csütörtökön találkozott a háromszéki sajtó képviselőivel.
2025. március 13., 20:392025. március 13., 20:39
Baráti látogatást tett Háromszéken Crin Antonescu
Fotó: Tuchiluș Alex
Sepsiszentgyörgyre utazott Crin Antonescu két nappal azután, hogy a Központi Választási Iroda jóváhagyta az elnökjelöltségét. A jelölt a Székely Nemzeti Múzeumba és a Diószegi Pékségbe is ellátogatott.
A többség és kisebbség közötti kapcsolat milyenségét mindig a többség határozza meg – ebben hisz Tamás Sándor, RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének elnöke, és ezt a gondolatot osztja a kormánykoalíció jelöltje is. Úgy véli, ennek a kapcsolatnak a megértése a demokrácia egyik titka.
– jelentette ki Antonescu.
Fotó: Tuchiluș Alex
Szerinte Románia sokszínűségét tekintve gazdag ország, és ennek a gazdagságnak jelentős részét a magyar közösség hagyományai, értékei hozzák, és ezt tiszteletben kell tartani. Ugyanakkor leszögezte:
Biztosította továbbá háromszékieket, hogy nem megosztó szándékkal érkezett Sepsiszentgyörgyre éppen a nemzeti ünnep előtt, ellenkezőleg, baráti szándék vezérelte.
Tamás Sándor kiemelte: 25 éve tartó ismeretségük során az államfőjelölt bizonyította a tisztességét, megbízhatóságát. „Nem működhetünk együtt azokkal, akik ki akarnak zárni minket az országunkból, viszont nyitottak vagyunk azok felé, akik tisztességesen viszonyulnak hozzánk.
– mutatott rá.
Fotó: Tuchiluș Alex
A gondolatot kiegészítendő Antal Árpád polgármester kihangsúlyozta, hogy az államelnöknek döntő szerepe van a kormányalakításban, ezért olyan vezetőre van szükség, aki hosszú távú együttműködés, stabil kormánykoalíciót biztosít. Hiszi, hogy Antonescu a megfelelő jelölt.
Fotó: Tuchiluș Alex
Stelian-Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke rámutatott, hogy a Kovászna megyei románok széttagoltsága problémát jelentett a helyhatósági választásokon, hiszen Sepsiszentgyörgyön egyetlen tanácsosi helyet sem sikerült megszerezni. Arra kérte a közösséget:
Fotó: Tuchiluș Alex
Barbu Bogdan, a PSD Kovászna megyei szervezetének elnöke a helyi szintű és országos kormányzás stabil együttműködésének jelentőségét hangsúlyozta.
Crin Antonescu örömteli nemzeti ünnepet kívánt a háromszékieknek. A csütörtöki sajtóeseményt követően találkozott a megye és a települések vezetőivel, és ellátogatott a Diószegi Pékségbe és a Székely Nemzeti Múzeumba is.
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tamás Sándor Facebook-oldala
Fotó: Tamás Sándor Facebook-oldala
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
1 hozzászólás