Hirdetés
Hirdetés

A közönség támogató szeretete élteti a népzene- és néptánctalálkozókat

A szervezőcsapat reméli, hogy legalább a tavalyi kétezres néző-, illetve résztvevőszámot most is elérik •  Fotó: Háromszék Táncszínház

A szervezőcsapat reméli, hogy legalább a tavalyi kétezres néző-, illetve résztvevőszámot most is elérik

Fotó: Háromszék Táncszínház

November 8-9-én, azaz ezen a hétvégén ismét színvonalas műsort kínál a Háromszék Táncszínház által szervezett 34. Népzene- és Néptánctalálkozó: csecsemőkre, gyerekekre, felnőttekre és nyugdíjasokra egyaránt élvezetes programok várnak.

Bodor Tünde

2024. november 04., 15:332024. november 04., 15:33

2024. november 05., 12:462024. november 05., 12:46

Virág Endre, a Háromszék Táncszínház igazgatója és Sipos Noémi aligazgató a hétfői sajtótájékoztatójukon a gazdag program részleteire is kitértek. Megtudhattuk, hogy a kétnapos esemény pénteken

egy flashmobbal kezdődik a sepsiszentgyörgyi főtéren: a Háromszék táncosai és műkedvelő fiatalok kalotaszegi mulatságot idéznek meg.

A találkozó rangos meghívottja, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes péntek esti előadására már elfogytak a jegyek, a Tamási Áron Színház nézőterére csak 300-an férnek be, így nem volt kérdés, hogy telt ház lesz az eseményen.

Virág Endre: jövőre feladhatja a leckét a szervezőknek, hogy megkezdődhet a színház felújítása. •  Fotó: Háromszék Táncszínház Galéria

Virág Endre: jövőre feladhatja a leckét a szervezőknek, hogy megkezdődhet a színház felújítása.

Fotó: Háromszék Táncszínház

A népzene- és néptánctalálkozók előző kiadásaihoz képest idén némileg változott a program struktúrája: egyrészt azért, mert

a korábbi kiadásokon hangsúlyosan szerephez juttatott adatközlők megfogyatkoztak, másrészt a közönség is nagy neveket óhajt látni a plakátokon.

Ilyenek a Magyar Nemzeti Táncegyüttes mellett is bőven lesznek, hiszen fellép Paár Julcsi, Tímár Sára; de Papp István „Gázsa”, Szalonna és Bandája, Balogh Kálmán cimbalmos, ifj. Fodor Sándor „Neti Sanyika” sem szorul bemutatásra – többen közülük a Heveder zenekar koncertjének vendégfellépői. Adatközlők pedig mégiscsak lesznek, méghozzá az őrkői helyi cigányság képviselői, Dima Jenő és Eötvös Rémusz.

Hirdetés

A programok fő helyszíne – immár ötödik éve – a Sepsi Aréna, ahol a gyermekprogramokat ezúttal a küzdőtérre szervezték:

lehet, hogy egy kicsit nagyobb lesz a háttérzaj a gyermek- és ifjúsági gála alatt, de a gyermek akaratlanul és öntudatlanul is magába szívja a népzenét, amíg kézműveskedik

– vélekedett Virág Endre.

Sipos Noémi nagy elégtétellel beszélt arról, hogy az idén másodszor meghirdetett rajzpályázatra (melynek témája a Táncház a kerekerdőben volt) nemcsak Háromszékről, hanem Hargita megyéből, de még Magyarországról és a Vajdaságból is érkeztek pályaművek: összesen 296 alkotás közül kerülnek ki a díjazottak. A díjkiosztó ünnepségre az Aprók gálája keretében kerül sor szombat délelőtt.

Pillanatkép a Magyar Nemzeti Táncegyüttes Élő Tánc-Archívum előadássorozatának Szatmár című részéből •  Fotó: Gádoros Márk Galéria

Pillanatkép a Magyar Nemzeti Táncegyüttes Élő Tánc-Archívum előadássorozatának Szatmár című részéből

Fotó: Gádoros Márk

Ugyanekkor zajlik a jubiláló, X. Székelyföldi legényesverseny, amelyen a versenyzőknek az inaktelki Gergely István adatközlő egy kötelező táncát és egy szabadon választott táncot kell bemutatniuk.

A délelőtti gálákon 200 gyermek, az esti záróelőadáson 200 felnőtt fog fellépni.

Több mint 70-en működnek közre az események alatt.

A programokra a központi jegyirodában, illetve a helyszínen vásárolhatnak jegyeket az érdeklődők. Szombaton felnőtteknek a teljes jegy (a napi programra és az esti előadásra) 60 lej, gyerekeknek, diákoknak és nyugdíjasoknak 30 lej.

Pillanatkép a Magyar Nemzeti Táncegyüttes Élő Tánc-Archívum előadássorozatának Kalotaszeg című részéből •  Fotó: Gádoros Márk Galéria

Pillanatkép a Magyar Nemzeti Táncegyüttes Élő Tánc-Archívum előadássorozatának Kalotaszeg című részéből

Fotó: Gádoros Márk

Az Aréna-beli programokhoz a kijutást sűrű buszjáratokkal könnyítik meg a szervezők, az 5-ös busz menetrendbeli járataihoz képest 6 más időpontban is indulnak a buszok. A Gólya utcából 10, 11, 12, 13, 16, 17, 18, 19, 21 és 21.30-kor indul, míg az Arénától a városba 10.30 – 13.30, 16.30 – 19.30 között óránként, ráadásként pedig 21.30-kor és 22 órakor is lesz járat.

A részletes program és minden egyéb tudnivaló a Háromszék Táncszínház honlapján található.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 14., péntek

Év végére üzembe állhat a ritka gyulakutai beruházás

Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.

Év végére üzembe állhat a ritka gyulakutai beruházás
Hirdetés
2026. augusztus 14., péntek

Kilenc hónappal eltűnése után megtalálhatták a brit turista holttestét a Bucsecsben

Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.

Kilenc hónappal eltűnése után megtalálhatták a brit turista holttestét a Bucsecsben
2026. augusztus 14., péntek

Történelmi mélypont közelében a Duna vízhozama, tovább apad a folyó

A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.

Történelmi mélypont közelében a Duna vízhozama, tovább apad a folyó
2026. augusztus 14., péntek

Elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy

Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.

Elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy
Hirdetés
2026. augusztus 14., péntek

Több mint hétszáz bölcsődei állást hirdetnek meg

Pénteki ülésén a kormány memorandumot fogadott el 34 új bölcsőde működtetéséhez szükséges 768 állás meghirdetéséről.

Több mint hétszáz bölcsődei állást hirdetnek meg
2026. augusztus 14., péntek

Nem mindennapi helyszínen mutatják be a környezettudatos divatot Marosvásárhelyen

A Marosvásárhelyi Állatkert oroszlánkifutója idén is otthont ad egy rendhagyó divatbemutatónak augusztus végén: Hajnal Zsuzsa, marosvásárhelyi divattervező itt mutatja be a fenntartható divat jegyében alkotott új ruhakollekcióját.

Nem mindennapi helyszínen mutatják be a környezettudatos divatot Marosvásárhelyen
2026. augusztus 14., péntek

Újabb helyreállítási pénzeket hívna le Románia

Románia pénteken benyújtja az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó ötödik kifizetési kérelmét – jelentette be Dragoș Pîslaru európai alapokért felelős miniszter a kormányülés utáni sajtótájékoztatón.

Újabb helyreállítási pénzeket hívna le Románia
Hirdetés
2026. augusztus 14., péntek

Elszakadt a film, kórházban ébredt a Brassóban két turistát halálra gázoló sofőr

Nem érdemelte meg a kórházi ellátást, ezért nem volt hajlandó bent maradni törött bordákkal a két ember életét követelő brassói gázolás elkövetője, aki elmondása szerint elvesztette az eszméletét a balesetet megelőzően.

Elszakadt a film, kórházban ébredt a Brassóban két turistát halálra gázoló sofőr
2026. augusztus 14., péntek

Elmondta az ügyvivő miniszterelnök, hogy miből pótolnák az atomreaktor leállítása miatt kieső energiát

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken több évre szóló politikai paktumot javasolt a pártoknak az energiaügyi intézkedések következetes végrehajtására.

Elmondta az ügyvivő miniszterelnök, hogy miből pótolnák az atomreaktor leállítása miatt kieső energiát
2026. augusztus 14., péntek

Nem volt alapja a szóbeszédeknek, megnyugodtak az orotvaiak, hogy lezárult a gyilkosság ügye

Megnyugvással fogadják az orotvaiak, hogy jogerős ítélet született a 2025. februárjában történt emberölés ügyében. A helyiek körében az okozott szóbeszédeket, hogy több mint egy évig várni kellett konkrét fejleményekre.

Nem volt alapja a szóbeszédeknek, megnyugodtak az orotvaiak, hogy lezárult a gyilkosság ügye
Hirdetés