
Benkő Erika szerint a prefektus intézkedésével megsértette a magyarságot
Fotó: Bíró Blanka
A Kovászna megyei prefektus március 15-ei túlkapásairól számolt be kedden parlamenti felszólalásában Benkő Erika háromszéki RMDSZ-es képviselő, és Sebastian Cucu prefektus lemondását kérte.
2018. március 20., 17:332018. március 20., 17:33
„A prefektus ellentmondott Románia miniszterelnökének a március 15-i ünnepségek kapcsán kinyilvánított tetteivel, méltóságukban sértette meg a Kovászna megyei magyarokat azzal, hogy akadályozta a békés ünneplést és ezért le kell mondania” – fogalmazott felszólalásában a politikus. Méltatta, hogy Viorica Dăncilă miniszterelnök üdvözölte az ünnepet, köszöntötte az ünneplő magyarokat, ám felhívta a figyelmet, hogy közben
Benkő Erika rámutatott, a prefektus megbírságolta Sepsiszentgyörgy és Kézdivásárhely polgármestereit a magyar szimbólumok használatáért, annak ellenére, hogy a törvény biztosítja a romániai nemzetiségeknek az ünnepeiken a szimbólumaik használatát.
– fogalmazott a képviselő. „Elfogadhatatlan, hogy a prefektus öntörvényűen, kedvére cselekszik, figyelmen kívül hagyva a miniszterelnök jó szándékú üzenetét. Ez a tette is bizonyítja, hogy alkalmatlan a feladata elvégzésére, ezért kell mondania” – mondta parlamenti felszólalásában Benkő Erika. Arra is kitért, hogy
Július elsejével életbe lépett a 150 eurónál kisebb értékű, unión kívülről érkező e-kereskedelmi csomagokra vonatkozó vámmentesség eltörlését előíró jogszabály.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
szóljon hozzá!