
Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Árvai Károly
A koronavírus-járvány kihirdetése után három hónappal vette fel a kormány a COVID-19 betegséget az A típusú fertőző betegségek listájára. Emiatt a fertőzöttek nem kapják meg jövedelmük 100 százalékát, amire jogosultak lennének.
2020. június 02., 21:342020. június 02., 21:34
A vonatkozó 2020/423-as kormányrendelet a múlt héten jelent meg a hivatalos közlönyben, erre azért volt feltétlenül szükség, hogy
A többi betegség esetén ugyanis csak 75 százalékos térítést utalnak, eddig a koronavírus-fertőzöttek is csak ennyi betegpénzt kaptak.
– szögezte le megkeresésünkre Vasile Neagovici, a Sanitas egészségügyi szakszervezet Kovászna megyei elnöke. Hangsúlyozta: beadványban kérik, hogy a rendeletet visszamenőleg is alkalmazzák, különben a szakszervezet a bírósághoz fordul.
– részletezte a szakszervezeti bizalmi. Csak Kovászna megyében 66 egészségügyi alkalmazott van ebben a helyzetben. Neagovici ugyanakkor hangsúlyozta, a rendelkezés minden biztosítottra érvényes, tehát
Rámutatott, rengeteg anomália került felszínre a koronavírus-fertőzöttek járványtani besorolása és a betegszabadságok körül, a szakszervezet arra készül, hogy ezeket lépésről lépésre tisztázza. Nehezményezik többek között, hogy a járvány kezdetén a tünetmentes fertőzöttek csak karanténra vonatkozó igazolást kaptak, a dokumentumon nem tüntették fel a fertőzést. Ebben az esetben 14 nap betegszabadság jár, holott a fertőzöttek gyakran 25 napig is elkülönítésbe kényszerültek, amíg nem lett két negatív teszteredményük.
Esetükben nem alkalmazzák a jogszabályt, hogy a családtagjaik utódnyugdíjt kaphassanak. Ezeket az anomáliák visszamenőleg rendezni kell – szögezte le Vasile Neagovici.
Megkéselte apját egy 13 éves lány a Temes megyei Bogároson (Bulgăruș), miután a férfi késsel támadt a gyermek édesanyjára – közölte a Temes megyei rendőrség.
Az államalapító Szent István királyra emlékeztek augusztus 20-án Csíkszeredában. A Mikó-vár udvarán tartott ünnepségen a magyar államiság és a keresztény örökség mellett a közösség összetartó ereje, valamint az új kenyér is a középpontba került.
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
Péntek és szombat este két zenekar lép fel a kézdivásárhelyi Borudvar színpadán. A koncerthétvége bárki számára ingyenes.
Augusztus hónapban a kerékpárosok, motorkerékpárosok és a rolleresek vannak a rendőrség országos tematikus ellenőrzésének célkeresztjében, mivel az utóbbi időben sokszor voltak balesetek áldozatai vagy éppen okozói.
A NATO megerősítette, hogy a román-ukrán határ közelében észlelt légi tevékenység miatt az éjszaka folyamán riasztott két spanyol F-18-as vadászgép a szövetség parancsnoksága alatt teljesített szolgálatot – jelentette csütörtökön az EFE.
A kormány módosította az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási programról szóló 2004/269-es törvény végrehajtási szabályait, hogy a támogatásra jogosult hátrányos helyzetű családokban nevelkedő tanulók és egyetemisták megvásárolhassák a gépeket.
Szexuális viszony létesítésére akart rávenni egy kiskorú lányt egy tekeújfalusi 21 éves fiatal, a rendőrség hivatalból lépett ez ügyben.
A román légierő egy F-16-os harci repülőgépe megsemmisített csütörtökön egy robbanótöltettel rendelkező tengeri drónt, amely néhány száz méterre megközelítette a Románia exkluzív gazdasági övezetben található Neptun Deep gázmező egyik platformját.
szóljon hozzá!