
Megnyílt a sátortetős korcsolyapálya Sepsiszentgyörgyön
Fotó: Antal Árpád/Facebook
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat alárendeltségében működő Rekreatív Rt.-hez egyre több szabadidős létesítmény tartozik. A nyári szezon zárása kapcsán Bodor Loránd igazgatótól érdeklődtünk a tapasztalatokról.
2024. november 10., 13:512024. november 10., 13:51
Bodor Lorándtól megtudtuk, hogy november elején bezártak a sugásfürdői egységek: a kalandpark, a mászópark, illetve a minigolf-pálya.
A skate-park eddigi működése során – megcáfolva az előzetes félelmeket – nem történt komoly sérülés.
Fotó: Sepsi Rekreatív Facebook-oldala
Nem volt komoly sérülés eddig a skate-parkban
Fotó: Sepsi Rekreatív Facebook-oldala
A Sepsi Bike biciklikölcsönző eddig 11 228 kölcsönzést regisztrált. A rendszert augusztus 10-én megtörtént beüzemelése óta tesztüzemmódban működtették, a Rekreatív vezetősége azonban úgy döntött – a szép időre és a kifejezett lakossági igényre való tekintettel –, hogy
Fotó: Tuchiluș Alex
Igaz, hogy a napelemek és az általuk működtetett dokkolórendszer alkalmankénti működésbeli hiányosságai jelenleg is fennállnak, sőt, most a napsütés is kevesebb, ezért most az akkumulátorokat egyenként kell feltölteni.
November elsején megnyílt a sátortetős korcsolyapálya a Sepsi Aréna mellett, év végére viszont
Megnyílt a sátortetős korcsolyapálya Sepsiszentgyörgyön
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Akkor pedig – pontosabban április 27 és május 3 között – a jégkorong-világbajnokság mérkőzései zajlanak majd ott.
Az Aréna küzdőteréről felszedett parkettaburkolatot a Vadász utcai sportcsarnok padlójára terítették le, így annak minőségén is javítottak:
Hamarosan két nagyméretű jégpályá n edzhetnek a téli sportok kedvelői
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Azzal, hogy két nagyméretű korcsolyapálya egyidejűleg lesz használható, remélhetőleg sikerül „emberibb” időpontokat találni annak a rengeteg hoki-, műkorcsolyaedzésnek, csoportnak, amelyeket most nehezen lehetett beosztani a kora reggeli, vagy délután 16 – este 20 óra közötti időintervallumba – vélekedett Bodor Lóránd.
Az eddig az Arénában edző kosárlabda-, kézilabdacsapatok ezután a Szabó Kati Sportcsarnokba költöznek át.
Magyarország külhoni ifjúsági fővárosaként Gyergyószentmiklós több mint 130 eseménynek ad otthont az év során. A hivatalos programsorozat március 20–21-én indul útjára.
A kabinet csütörtöki ülésén első olvasatban megvitatott sürgősségi kormányrendeletet értelmében a fiatalok, a kiszolgáltatott helyzetű személyek és a tartósan munkanélküliek munkaerőpiacra való belépésének támogatását célzó intézkedéseket hoz a kormány.
Legkésőbb év végéig be kell üzemelni az uniós támogatással kiépült Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer begyűjtési és szállítási szolgáltatását, amelyre csütörtökön írták alá a szerződést a nyertes konzorciummal.
Gyorsabb, precízebb diagnosztizálásra ad módot a korszerűen felszerelt patológiai laboratórium, amelyet 9,1 millió lejes európai uniós támogatásból bővített ki modern orvosi eszközökkel a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház.
Őrizetbe vették csütörtökön András volt yorki herceget, a brit uralkodó öccsét közfeladatot ellátó személy által elkövetett kötelezettségszegés gyanújával.
A vizes hó súlya miatt leszakadt ágak és kidőlt fák többnyire az áramellátásban okoztak üzemzavarokat Hargita megyében, de rövid ideig a közlekedést is akadályozta egy útra dőlt fa.
Románia már nem pusztán tranzitország a kábítószer-kereskedelemben, hanem egyre inkább célországgá és fogyasztói piaccá vált – derül ki a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) 2025-ös tevékenységi beszámolójából.
Március 16-áig várják a jelöléseket lakosságtól a város 2026-os Pro Urbe díjára Kézdivásárhelyen.
Az elmúlt napok szélsőséges időjárása 23 megyében, 172 településen és a fővárosban is jelentős károkat okozott, az időjárási helyzet ráadásul nem javul: az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb figyelmeztetést adott ki.
Tavaly a nyers adatok szerint 8 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában 2024-hez képest – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!