
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Bár a szakemberek arra számítottak, hogy a járványügyi intézkedések következményeként csökken a vegyes hulladék mennyisége, az Háromszéken mégis növekedett.
2020. július 07., 18:032020. július 07., 18:03
A Tega köztisztasági vállalat elkészítette a félévi jelentését, és kiderült, a vegyes hulladék mennyisége az elmúlt év első feléhez képest 609 tonnával növekedett. Az elmúlt esztendő első hat hónapjában a Tega 18 559 tonna hulladékot szállított a lerakóba, míg idén az első félévben ez a mennyiség 19 168 tonnára nőtt.
„Következtetéseket egyelőre korai lenne levonni, de a növekedés elgondolkodtató. Figyelembe véve, hogy a koronavírus terjedését megelőző intézkedések miatt a vendéglátóipari egységek bezártak, közülük több még mindig zárva tart, ez logikusan a mennyiség csökkenését kellett volna eredményezze” – mutatott rá Máthé László, a vállalat igazgatója.
Meglátása szerint,
„Hogy mire számíthatunk a továbbiakban, azt most még nehéz lenne megmondani” – fogalmazott az igazgató. Jó jelnek tartja ugyanakkor, hogy a szelektíven gyűjtött hulladék mennyisége is nőtt: a tavaly első félévben az újrahasznosítható hulladékok összmennyisége 4708 tonnára rúgott, idén azonban 470 tonnával több: összesen 5178 tonnát tesz ki. A statisztika szerint tehát a begyűjtött hulladék 27 százaléka kerül újrahasznosításra.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!