Hirdetés
Hirdetés

A járvány miatt állt le a Szólj bele! közösségi ötletbörze kivitelezése

Hiánypótló létesítmény a székelyudvarhelyi Berde Mózes és Hunyadi János utcák találkozásánál lévő kutyafuttató •  Fotó: Erdély Bálint Előd

Hiánypótló létesítmény a székelyudvarhelyi Berde Mózes és Hunyadi János utcák találkozásánál lévő kutyafuttató

Fotó: Erdély Bálint Előd

Először 2018-ban, majd 2019-ben is írt ki Szólj bele! címmel közösségi pályázatot Székelyudvarhely önkormányzata. A cél az volt, hogy a lakosság részéről kisebb, hiánypótló városfejlesztési tervek érkezzenek, amelyeket helyi költségvetéséből finanszíroznak. Érkeztek is, de a legutóbbi nyertes ötleteket egyelőre nem tudták kivitelezni.

Kudelász Nóbel

2021. október 10., 19:532021. október 10., 19:53

A Szólj bele! közösségi felhívás „lé­nye­ge, hogy bár­ki, aki Szé­kely­ud­var­he­lyen él, dol­go­zik vagy ta­nul, öt­let­ter­ve­ket nyújt­hat be, ame­lyek­kel meg­lá­tá­sa sze­rint hasz­nos­sá, él­he­tőb­bé, szeb­bé te­he­ti kör­nye­ze­tét” – áll a projekt internetes oldalán.

A pályázók hat kategóriában tehettek javaslatokat:

  • sé­tá­nyok, jár­dák, sé­tá­ló­he­lyek;

  • köz­le­ke­dé­si le­he­tő­sé­gek;

  • zöld­öve­ze­tek és ját­szó­te­rek;

  • köz­te­rü­le­ti be­ren­de­zé­sek (kül­té­ri bú­tor­zat, köz­vi­lá­gí­tás stb.);

  • ok­ta­tá­si és kul­tu­rá­lis inf­ra­struk­tú­ra;

  • di­gi­tá­lis vá­ros.

Ezek hozzávetőleges költségvetésének megbecsülése után közszavazatra bocsátották, és minden kategóriában egy tervet választottak ki az összegyűlt szavazatok száma alapján. A Szólj bele! keretében 2018-ban több terv is érkezett, amelyeket szavazásra javasoltak.

Hirdetés

Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal sajtószóvivője közölte: nyertes ötletek alapján helyeztek el például a város több pontján is szabadtéri teqballasztalokat (Kórház- és Bethlen-negyed), két szabadtéri kerékpáros szervízpontot létesítettek. Továbbá a csereháti lakók kérésére bővítették a közvilágítási hálózatot a negyedben. Szintén

a programnak köszönhetően újították fel a sétatéri játszótéren a mezítlábas parkot, illetve elkészült és állandó használatban van a kutyafuttató is a Hunyadi János utcában.

A felhívást 2019-ben is kiírták. A legtöbb voksot az átjárók megvilágításáról, a tömbháznegyedek gyalogosátjáróinak parkolásmentesítéséről, aszfaltra festett vagy matricázott mozgásserkentő játékokról szóló projektek, valamint egy újszülöttpark, utcakönyvtár, illetve egy Székelyudvarhely népszerűsítését célzó, 360 fokos panorámaképekből és virtuális túrákból összeállított virtuális térkép kapta.

A 2019-ben nyertes projekteket a tervek szerint 2020-tól elkezdték volna megvalósítani, de a koronavírus-járvány miatt történt átcsoportosítások következtében ez eddig elmaradt

– közölte lapunk érdeklődésére Zörgő Noémi, hozzátéve, hogy megvalósításuk folyamatban van. A megvilágított átjárós rendszer részben elkészült, azt bővíteni fogják. A 360 fokos fotók is megvannak, továbbá tervezés alatt van az újszülöttpark is, amelynek helyszíne a Szejkefürdő lesz. Az utcakönyvtárhoz pedig keresik a kivitelezőt – közölte Zörgő Noémi, hozzátéve, hogy

újabb kiírást addig nem terveznek, amíg az elmaradt pályázatokban foglaltak kivitelezése nem fejeződik be.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 11., vasárnap

Holtan találtak egy fiatalembert egy vendéglő padlásterében

Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.

Holtan találtak egy fiatalembert egy vendéglő padlásterében
Hirdetés
2026. január 11., vasárnap

Négy székelyföldi városban vetítik premier előtt a Magyar mennyegző című filmet

Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.

Négy székelyföldi városban vetítik premier előtt a Magyar mennyegző című filmet
2026. január 11., vasárnap

Egy hét alatt 313 SIS-jelzés hatálya alatt álló személyt azonosítottak a rendőrök az ország területén

A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.

Egy hét alatt 313 SIS-jelzés hatálya alatt álló személyt azonosítottak a rendőrök az ország területén
2026. január 11., vasárnap

Megszólalt a kormány a megemelt adók ügyében

A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.

Megszólalt a kormány a megemelt adók ügyében
Hirdetés
2026. január 11., vasárnap

A legtragikusabb balesetek helyszínén ellenőriztek a rendőrök

A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.

A legtragikusabb balesetek helyszínén ellenőriztek a rendőrök
2026. január 11., vasárnap

Közel 550 sofőr jogosítvány nélkül kezdi a hetet

Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).

Közel 550 sofőr jogosítvány nélkül kezdi a hetet
2026. január 11., vasárnap

Rekordszámú, 121 bajbajutotton segítettek a hegyimentők egy nap alatt

Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.

Rekordszámú, 121 bajbajutotton segítettek a hegyimentők egy nap alatt
Hirdetés
2026. január 11., vasárnap

Halálos is lehet az utcán éjszakázni a rendkívüli hidegben

Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.

Halálos is lehet az utcán éjszakázni a rendkívüli hidegben
2026. január 11., vasárnap

Rohamosan emelkednek az állami költségvetési intézmények tartozásai

A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.

Rohamosan emelkednek az állami költségvetési intézmények tartozásai
2026. január 11., vasárnap

Téli csoda Csíkszéken

Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.

Téli csoda Csíkszéken
Téli csoda Csíkszéken
2026. január 11., vasárnap

Téli csoda Csíkszéken

Hirdetés