
Fotó: Pinti Attila
Ha az egészségügyi minisztérium el akarja kerülni a kórházak csődjét, továbbra is fenn akarja tartani ezek működését, akkor kiszámíthatóan és megfontoltan kell végrehajtani a visszarendeződést – szögezte le a szerdai sajtótájékoztatón András-Nagy Róbert kórházigazgató.
2022. március 02., 17:152022. március 02., 17:15
Kifejtette, a kórházak finanszírozása az ellátott betegek száma alapján történik, ám nem tudnak már annyi beteget beutalni, mint a járvány előtti időszakban, mert megingott a lakosság egészségügyi ellátórendszerbe vetett bizalma. „Nem az történt, hogy romlott az ellátás színvonala, hanem csökkent a bizalom” – mutatott rá az igazgató. Az is a beutalások számát csökkenti, hogy a kórházi ágyak között másfél méteres távolságot kell biztosítani.
„Ha el akarják kerülni a kórházak csődjét, fenn akarják tartani a kórházakat, akkor a döntéseket a visszarendeződésről nem egyik napról a másikra, hanem kiszámíthatóan és megfontoltan kell meghozni.
A sepsiszentgyörgyi kórház az elmúlt két év alatt hetven személyt alkalmazott meghatározott időszakra, a veszélyhelyzet lejárta utáni még harminc napig. Ők csak járványkörülmények között dolgoztak, idő kell amíg új rutint alakítanak ki, de nem lenne tisztességes elbocsátani őket, mikor a nehéz helyzetben helytálltak. Még nem tudják, mi az egészségügyi minisztérium álláspontja a kórházak visszarendezéséről, holott értesüléseik szerint április-májusban véget érhet a veszélyhelyzet. A sepsiszentgyörgyi kórház vezetői szorgalmazzák, hogy a PCR koronavírus-tesztek helyett térjenek át a gyorsabb és olcsóbb antitest tesztekre” – hangzott el. Arra is kitértek, hogy
A szerdai adatok szerint 27 koronavírus-fertőzöttet kezelnek a sepsiszentgyörgyi kórházban, közülük hárman szorulnak intenzív terápiás ellátásra, és ketten vannak lélegeztetőgépen. A fertőzöttek közül öten vannak beoltva koronavírus ellen. Egy hét alatt 39 fertőzöttet engedtek haza, és 9 koronavírus-fertőzéshez köthető elhalálozás történt. Februárban 2300 beteget láttak el a sürgősségen, közülük 781 személyt utaltak be a kórházba. A járóbeteg-rendelőkben 7800 vizsgálatot végeztek, onnan ezer beteget utaltak be a kórházba. A koronavírus-fertőzöttek állapotát felmérő központ márciusban csökkentett programmal működik, hiszen a létrehozása óta összesen 12 beteg kereste fel a központot, február 14. óta pedig senki.
Ilie Bolojan hétfő este kijelentette, hogy „teljesen hibás és felelőtlen” a PSD döntése, amellyel megvonta tőle a politikai támogatást, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is ellátja miniszterelnöki tisztségét, és biztosítja a kormányzást.
Amikor a szociáldemokraták 97,7 százaléka azt mondja, hogy Ilie Bolojannak távoznia kell, nincs helye más értelmezésnek – jelentette ki hétfőn Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfőn úgy döntött, hogy megvonja a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
George Simion pártelnök szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egy saját bizalmatlansági indítvány benyújtására készül és előre hozott választások kiírását szorgalmazza.
Első fokon két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték hétfőn Ilie Dumitrescu egykori labdarúgó fiát, Toto Dumitrescu színművészt egy általa okozott baleset helyszínének elhagyása miatt.
Van igény a társadalomban egy új alaptörvény megalkotására, amit aztán népszavazás erősíthet meg, de nem ez a leendő Tisza-kormány első feladata – jelentette ki Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn.
Több mint száz gyalogsági töltényt és egy a kilövésükhöz használt eszközt találtak hétfőn délután Csíkszentkirályon – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Befejezte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a beszkennelt szavazóköri jegyzőkönyvek összevetését a választási informatikai rendszerben rögzítettekkel, valamint az országgyűlési választás levélszavazatainak kézi számlálását.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Zamfir szerint alakulata elképzelhetőnek tartja, hogy bizalmatlansági indítványt nyújtson be a Bolojan-kormány ellen.
Megnevezte a leendő Tisza-kormány hét miniszterét Magyar Péter pártelnök, leendő miniszterelnök hétfőn, a Tisza Párt parlamenti frakciójának első ülése után tartott sajtótájékoztatóján.
1 hozzászólás