
Fotó: Pinti Attila
Ha az egészségügyi minisztérium el akarja kerülni a kórházak csődjét, továbbra is fenn akarja tartani ezek működését, akkor kiszámíthatóan és megfontoltan kell végrehajtani a visszarendeződést – szögezte le a szerdai sajtótájékoztatón András-Nagy Róbert kórházigazgató.
2022. március 02., 17:152022. március 02., 17:15
Kifejtette, a kórházak finanszírozása az ellátott betegek száma alapján történik, ám nem tudnak már annyi beteget beutalni, mint a járvány előtti időszakban, mert megingott a lakosság egészségügyi ellátórendszerbe vetett bizalma. „Nem az történt, hogy romlott az ellátás színvonala, hanem csökkent a bizalom” – mutatott rá az igazgató. Az is a beutalások számát csökkenti, hogy a kórházi ágyak között másfél méteres távolságot kell biztosítani.
„Ha el akarják kerülni a kórházak csődjét, fenn akarják tartani a kórházakat, akkor a döntéseket a visszarendeződésről nem egyik napról a másikra, hanem kiszámíthatóan és megfontoltan kell meghozni.
A sepsiszentgyörgyi kórház az elmúlt két év alatt hetven személyt alkalmazott meghatározott időszakra, a veszélyhelyzet lejárta utáni még harminc napig. Ők csak járványkörülmények között dolgoztak, idő kell amíg új rutint alakítanak ki, de nem lenne tisztességes elbocsátani őket, mikor a nehéz helyzetben helytálltak. Még nem tudják, mi az egészségügyi minisztérium álláspontja a kórházak visszarendezéséről, holott értesüléseik szerint április-májusban véget érhet a veszélyhelyzet. A sepsiszentgyörgyi kórház vezetői szorgalmazzák, hogy a PCR koronavírus-tesztek helyett térjenek át a gyorsabb és olcsóbb antitest tesztekre” – hangzott el. Arra is kitértek, hogy
A szerdai adatok szerint 27 koronavírus-fertőzöttet kezelnek a sepsiszentgyörgyi kórházban, közülük hárman szorulnak intenzív terápiás ellátásra, és ketten vannak lélegeztetőgépen. A fertőzöttek közül öten vannak beoltva koronavírus ellen. Egy hét alatt 39 fertőzöttet engedtek haza, és 9 koronavírus-fertőzéshez köthető elhalálozás történt. Februárban 2300 beteget láttak el a sürgősségen, közülük 781 személyt utaltak be a kórházba. A járóbeteg-rendelőkben 7800 vizsgálatot végeztek, onnan ezer beteget utaltak be a kórházba. A koronavírus-fertőzöttek állapotát felmérő központ márciusban csökkentett programmal működik, hiszen a létrehozása óta összesen 12 beteg kereste fel a központot, február 14. óta pedig senki.
Három napos filmprogrammal ünneplik a Magyar film napját a Csíki Moziban április 27-30. között. A rendezvénysorozatra a belépés ingyenes lesz.
Közúti forgalomszámlálás kezdődött április 21-én országszerte, így Székelyföldön is több útszakaszon megszámolják az áthaladó járműveket meghatározott időszakokban. Az adatokat az infrastruktúra-fejlesztés tervezéséhez is felhasználják majd.
A 34. Hargita Rali autósport-verseny ideje alatt, április 24–26. között ideiglenes forgalomkorlátozásokra lehet számítani Udvarhelyszéken.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan miniszterelnök kedden kijelentette, hogy a beruházások befejezéséhez szükséges uniós források lehívását szolgáló moratóriumról valamennyi parlamenti frakcióval tárgyalni kell.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu kedden kijelentette, hogy nem zárja ki egy technokrata miniszterelnök kinevezésének lehetőségét.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan miniszterelnök kedden kijelentette, hogy ha a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei lemondanak, akkor a megüresedett tisztségeket ideiglenesen a hivatalban maradó miniszterek veszik át.
Szakmai találkozót szerveznek az iskolaorvosok, iskolarendelőkben dolgozó egészségügyi asszisztensek, közösségi egészségügyi asszisztensek és egészségügyi közvetítők számára Csíkszeredában az Európai Oltási Hét alkalmából.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan kormányfő kedden közölte, hogy egy kisebbségi kormány működésének lehetőségeiről készül egyeztetni az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának képviselőivel.
Idén februárig a személyszállításban használt üzemanyagok és kenőanyagok ára csökkenő tendenciát mutatott az Európai Unióban (EU), márciusban azonban átlagosan 12,9 százalékos növekedés volt megfigyelhető 2025 harmadik hónapjához képest.
Személyesen tárgyalt Budapesten Magyar Péter, a leendő TISZA-kormány miniszterelnöke Kelemen Hunorral, az RMDSZ elnökével – adta hírül Facebook oldalán a TISZA párt elnöke.
1 hozzászólás