
Ez a látvány sem tetszett az Őrségnek, 10 ezer lejjel „honorálták”
Fotó: Kovászna Megyei Környezetőrség/Facebook
Engedély nélküli fahulladék-szállításért, a szennyvízkezelés, valamint a szelektív hulladékgyűjtés elmulasztásáért, és a farönkök patakmederben való vontatása miatt bírságolt augusztus folyamán a Kovászna Megyei Környezetőrség.
2024. szeptember 06., 17:412024. szeptember 06., 17:41
Összesen 65 ellenőrző akciót bonyolított le augusztusban a háromszéki környezetőrség: ebből 8 esetben reklamációk jogosságát ellenőrizték, 6 esetben más hatóságokkal együtt végeztek terepszemlét, 1 esetben pedig az intézmény alkalmazottai jártak el egy általuk észlelt szabálysértés okán.
Az ellenőrök eljárást indítottak azért, mert
még úgy is, hogy ennek az volt az oka, hogy a szolgáltató nem tartotta karban, azaz nem javította meg a csatorna szivattyúját és ezért kellett az illetőnek más alternatívát találnia. Ugyanakkor a szennyvízhálózat működtetőjét is megbüntették.
Noha már számtalan esetben bírságolt a hatóság azért is, mert a fakitermelők a tevékenységükből származó hulladékot a patakban vagy annak árterületén tartották, vagy a patakban vontatták a rönköket, ez a vétség újra és újra megjelenik a havi jelentésekben. Augusztusban egy dobollói vállalkozást vontak eljárás alá az említett ok miatt.
a visszaváltást nem vállaló üzleteket rövid határidőn belül a helyzet rendezésére utasították. „A törvény mindenkire egyaránt vonatkozik, a 2 és az 1000 négyzetméteres üzletre is, de a kis vállalkozások akár társulva is megoldhatják a palackok raktározását”, szögezte le az őrség vezetője, Lucian Cândea.
A környezetvédelemmel járó bürokratikus kötelezettségek megszegése sűrűn szerepel a jegyzőkönyvekben: főképpen az engedélyezett tevékenységektől való eltérést, a környezetvédelmi ügynökség jóváhagyásának hiányát, a hulladékok nyilvántartásának hiányát róják fel a cégeknek a leggyakrabban.
és a helyzet rendezéséig tevékenységének felfüggesztésére utasították.
A szabálysértéseket 7 esetben figyelmeztetéssel megúszták az ellenőrzött cégek és természetes személyek, 8 másik környezetvédelmi vétség miatt összesen 107 ezer lejes büntetést szabtak ki a hatóság képviselői.
Összesen 35 járatot töröltek hétfőn a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren az Izraelbe, Dubajba, az Egyesült Arab Emírségekbe, Katarba, Egyiptomba és Jordániába közlekedő útvonalon a közel-keleti események miatt.
Bő fél éve annak, hogy megszüntették a villamos energia árplafonját Romániában, azóta pedig a legtöbb fogyasztónál – pláne aki maradt a korábbi szolgáltatójánál – jóformán megduplázódott a villanyszámla értéke. Ebből lehetne visszavenni.
Több felelősséget ró a helyi hatóságokra, megkönnyíti a távoltartási végzés igénylését, és kötelezővé teszi a pszichológiai tanácsadást az agresszorok számára egy új törvénymódosítás. Szakembereket kérdeztünk arról, mit jelent mindez a gyakorlatban.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) tavaly 33 839 adóellenőrzést végzett, 7,2 százalékkal többet, mint egy évvel korábban – közölte vasárnap az Agerpres megkeresésére az intézmény. Az ellenőrzések 29 417 adózót érintettek.
Nicușor Dan vasárnap a közel-keleti fegyveres konfliktus kapcsán a Facebook-oldalán közölte, hogy Románia nincs közvetlen veszélyben.
Igazi tavaszi idővel köszöntött be a március, a napsütésnek hála Székelyföld nagy részén 10 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet vasárnap délutánra.
Iráni rakéta törmelékétől gyulladt ki szombaton a dubaji Burj al Arab hétcsillagos szálloda burkolata, háborús hangulat uralkodik a kedvelt turisztikai nagyvárosban – erről szólnak a hírek. Egy székelyföldi turista azonban cáfolja mindezeket.
A hegyimentők sikeresen kimentettek három ukrán állampolgárt, akik szombaton eltévedtek a Máramarosi-havasokban, több mint 1600 méteres magasságban – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a Máramaros megyei Salvamont.
Romániában az üzemanyag ára meghaladhatja a literenkénti 9–10 lejt, ha a kőolaj hordónkénti világpiaci ára tartósan 90–100 dollár körül stabilizálódik – figyelmeztetett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
szóljon hozzá!