
A Berde Áron Szakközépiskola épületének felújítása csak egyike azon beruházásoknak, amelyeknél nem a kívánt ütemben haladtak a munkálatok
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
Több, EU-s forrásból finanszírozott sepsiszentgyörgyi beruházás is befejezetlen e pillanatban, noha 2023. december 31. volt a végső határidő, ameddig ezek költségeit el lehetett számolni. A megyeszékhely önkormányzati képviselő-testülete ezért szerdán rendkívüli ülésen döntött arról, hogy a befejezetlen beruházások hátralevő részére az új finanszírozási szakaszban is uniós összegeket igényel, míg mások esetében a város felvállalja a kivitelezés hátralevő költségeit és egy évvel kitolja a befejezési határidőt.
2023. december 06., 17:402023. december 06., 17:40
Abban az esetben, ha az önkormányzati kezdeményezéssel megvalósítandó építkezés, épületfelújítás, eszközbeszerzés összköltségvetése meghaladja az egymillió eurót, és ennek az összegnek már több mint 5 százalékát elköltötték, a fennmaradó költségek átvihetők az új finanszírozási szakaszra. Ha viszont valamelyik feltétel nem teljesül, az önkormányzatnak kell vállalnia a további kivitelezés minden költségét.
A szerdai tanácsülésen a képviselők rábólintottak arra, hogy két projekt – a kilenc komponensű városi mobilitási projekt és a Mihai Viteazul Főgimnázium bentlakásának, illetve multifunkcionális termének felújítása – esetében további finanszírozást igényelnek, a kivitelezési határidő pedig 2025. december 31-re módosuljon. Több más beruházás esetében pedig
Időközben azonban megnövekedtek az építőanyagárak, a munkadíjak, és a 2 százalék egyes esetekben 50-re nőtt.
Ez a helyzet az Őrkőn építendő új óvódánál, arra több mint kétmillió lejt kell kifizessen a város, a Kőrösi Csoma Sándor utcai óvoda felújítása és bővítése pedig még közel 1,9 millió lejbe kerül.
Az Orbán Balázs utcában alig fejezték be a régi épület bontását, az új óvodának még csak az alapozása van meg, így
A Gulliver óvódánál már szinte befejezték a teljes körű felújítást, arra már csak 260 ezer lejt kell költeni, de szintén a városi büdzséből.
A Berde Áron Szakközépiskolánál különböző tervezési problémák miatt csúsztak meg, csak 35 százalékban valósult meg a kivitelezés, 1,9 millió lej értékű munkálat még hátravan, a Csíki utcai sportpályára – amelyet ugyan átvett a város, de bizonyos munkálatok minősége nem kielégítő – pedig az előző értékekhez képest potom összeget kell fordítson majd jövő év végéig a város – ez esetben is 2024. december 31-e az új határidő, mint a korábbiakban említett többi beruházásnál is.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
Pénteki ülésén a kormány memorandumot fogadott el 34 új bölcsőde működtetéséhez szükséges 768 állás meghirdetéséről.
A Marosvásárhelyi Állatkert oroszlánkifutója idén is otthont ad egy rendhagyó divatbemutatónak augusztus végén: Hajnal Zsuzsa, marosvásárhelyi divattervező itt mutatja be a fenntartható divat jegyében alkotott új ruhakollekcióját.
Románia pénteken benyújtja az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó ötödik kifizetési kérelmét – jelentette be Dragoș Pîslaru európai alapokért felelős miniszter a kormányülés utáni sajtótájékoztatón.
Nem érdemelte meg a kórházi ellátást, ezért nem volt hajlandó bent maradni törött bordákkal a két ember életét követelő brassói gázolás elkövetője, aki elmondása szerint elvesztette az eszméletét a balesetet megelőzően.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken több évre szóló politikai paktumot javasolt a pártoknak az energiaügyi intézkedések következetes végrehajtására.
Megnyugvással fogadják az orotvaiak, hogy jogerős ítélet született a 2025. februárjában történt emberölés ügyében. A helyiek körében az okozott szóbeszédeket, hogy több mint egy évig várni kellett konkrét fejleményekre.
szóljon hozzá!