
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kovászna megyében 80 tanintézetben szerveznek felkészítőket a képességvizsgára és az érettségire. A tanfelügyelőség tájékoztatása szerint a nyolcadikos, valamint a tizenkettedik osztályba járó diákok 90 százaléka részt vesz a június 2-12. között sorra kerülő felkészítő órákon.
2020. május 28., 20:312020. május 28., 20:31
Kiss Imre főtanfelügyelő rámutatott, a 2033 nyolcadik osztályba szereplő diák közül 1878 vehet részt a képességvizsgán, őket összesen 320 tanár készíti fel. Hetven iskolában élőben zajlanak majd az órák, mindössze két tanintézet – a Kovászna városi Avram Iancu Általános Iskola és a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium – döntött az online felkészítők mellett. A megye 36 tanintézetében a részvétel 100 százalékos.
Ez utóbbi változat mellett a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégiumban és a Mihai Viteazul Főgimnáziumban döntöttek.
A tizenkettedikesek 94 százaléka 175 pedagógus irányításával készül az érettségire. Öt középiskolában a felkészítőket szimultán szervezik meg a nyolcadikosoknak és a tizenkettedikeseknek.
A nyolcadikosoknak román tagozaton naponta két órájuk lesz: románból és matematikából, a magyar tagozaton pedig naponta három, számukra magyar nyelv és irodalomból is tartanak felkészítőt.
A tizenkettedik osztályokban napi három óra lesz a román, és négy a magyar tagozaton.
Kovászna megyében 53 vizsgaközpontban szervezik meg a képességvizsgát, és 17 középiskolában az érettségit.
Ilie Bolojan hétfő este azzal vádolta a Szociáldemokrata Pártot (PSD), hogy felrúgta a közösen kialkudott megállapodásokat, és „szétrobbantotta a kormányzást”.
Tovább emelkedik az üzemanyagok ára ismét drágított az OMV Petrom és a Rompetrol.
98 éves korában elhunyt Edith Eva Eger magyar zsidó származású pszichológus, író, holokauszt-túlélő, A döntés című bestseller szerzője.
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át – közölte a Sándor-palota hétfő este az MTI-vel.
Mi a teendő, ha autóra zuhan a fa vagy a vakolat, ki vonható felelősségre? A viharos szél hétvégén Székelyföld több településen fákat döntött ki, egy templom tetejét is megbontotta, Marosvásárhelyen vakolatdarabok hulltak a földre a tömbházakról.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
szóljon hozzá!