
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Kovászna megyében 775 pedagógus kapta meg a koronavírus elleni védőoltást, a Háromszéken tevékenykedők mintegy 28 százaléka. Kiss Imre főtanfelügyelő tájékoztatása szerint még száz pedagógus szerepel a várólistán, ők a lefoglalt időpontokban a következőkben kapják meg a vakcinát.
2021. március 29., 14:182021. március 29., 14:18
Ugyanakkor Háromszéken március 26-ig a tanügyi kisegítő személyzet 91 tagja és 135 nem pedagógiai munkát végző más alkalmazott kapta meg az oltást. A tanfelügyelőség tájékoztatása szerint
Ebben az időszakban 55 diáknál mutatták ki a fertőzést, az aktív esetek száma 19.

Csökkent az elmúlt egy napban regisztrált koronavírusos esetek száma az országban, összlétszámuk meghaladta a 940 ezret. A halálesetek és az intenzív terápiás kezelésre szorulók száma kissé növekedett, akárcsak a gyógyultak összlétszáma.
Ezen a héten 142 tanintézetben zajlik az oktatás személyes jelenléttel, 101 tanintézetben a sárga forgatókönyv érvényesül, vagyis az óvodások, elemi tagozatos és végzős diákok járnak be, a többiek online tanulnak. Hatvan tanintézetben érvényesül a vörös forgatókönyv, ez esetben csak a végzősök, tehát a nyolcadik és tizenkettedik osztályosok vesznek részt személyesen az órákon.
Az idei első három hónapban több mint egymilliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság a betétdíjas visszaváltási rendszeren (SGR) keresztül.
A szépvízi víztározóból új szállítóvezetéken juttatják el az ivóvizet Csíkkozmásig, ugyanakkor több új víztartály is készül, kettőt pedig felújítanak. Mindez a Harvíz Rt. óriásprojektje részeként történik.
Közlekedési és beruházási miniszternek Vitézy Dávidot, a Szociális és Családügyi Minisztérium vezetésére pedig Kátai-Németh Vilmost kérte fel Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke, leendő kormányfő.
A játéktermeknek csak Csíkszereda nyugati ipari részén adnak majd működési engedélyt, az agresszív kutyafajták keverékeivel is tilos lesz őriztetni a nyájakat, és közel tízmillió lej hitelt vesz fel a város – ezekről döntöttek a tanácsülésen.
Az Országos Adó- és Pénzügyi Hivatal (ANAF) átszervezésének részeként több tucat városi és községi kirendeltséget számolnak fel. Alexandru Nazare pénzügyminiszter szerint az alkalmazottakat nem bocsátják el, hanem áthelyezik más területekre.
Lezuhant a felüljáróról egy személyautó pénteken délelőtt Jászvásáron, miután összeütközött egy kamionnal. A mentőegységek még a helyszínen vannak, a román közszolgálati rádió jászvásári stúdiója szerint egy nő életét vesztette.
Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.
Erős szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken huszonegy megyére.
Tavaly 131 kilométerrel bővült a romániai autópálya-hálózat; a közúthálózat hossza 87 220 kilométert tett ki, amiből 18 193 kilométer (20,8 százalék) országút, 35 131 kilométer (40,3 százalék) megyei út, 33 896 kilométer (38,9 százalék) pedig községi út.
Az Európai Unión kívülről érkező külföldi munkaerő toborzását szigorító sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány, amely egyszerűsíti és átláthatóvá teszi az érdekelt vállalkozások hozzáférését a külföldi munkaerőhöz.
szóljon hozzá!