
A sepsiszentgyörgyi kórház bejárata. Archív
Fotó: Kocsis B. János
Mindössze tizenegy koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált beteget kezelnek a sepsiszentgyörgyi kórházban jelenleg – tájékoztat a Kovászna megyei prefektúra. Közülük öt beteg a brassói kórházakból került Sepsiszentgyörgyre, egy bennfekvő koronavírus-tesztje pedig már negatív, de más betegségei kezelésére a kórházban maradt.
2020. május 25., 18:572020. május 25., 18:57
A járvány kitörése óta Háromszéken 230-an fertőződtek meg koronavírussal, 83,4 százalékukat, 192 személyt gyógyultnak nyilvánítottak. A hétfő délutáni közleményben arról számolnak be, hogy az elmúlt 24 órában egyetlen fertőzöttet sem utaltak be a kórházba, egyet viszont gyógyultan hazaengedtek.
Kovászna megyében eddig 4695 koronavírustesztet végeztek el. Jelenleg 53 személy van intézményes karanténban, és 955 lakhelyi elkülönítésben. A veszélyhelyzetben előírt korlátozások betartását a rendfenntartók 497 személy esetében ellenőrizték, tíz bírságot róttak ki összesen 6200 lej értékben.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, és elelárasztotta az 1-es országutat.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
1 hozzászólás