
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az iskolakezdés óta Kovászna megyében 11 tanintézetben 35 diák és 14 pedagógus fertőződött meg koronavírussal.
2020. október 13., 18:282020. október 13., 18:28
Kovászna megyében a 303 jogi személyiséggel rendelkező tanintézetben összesen mintegy 32 ezer óvodás és iskolás tanul, tehát a gyerekek mintegy 0,1 százaléka fertőződött meg. Kiss Imre főtanfelügyelő szerint minden nap egy osztály vagy egy tanintézet kénytelen áttérni a vörös forgatókönyv szerinti a távoktatásra, mert újabb eseteket diagnosztizálnak.
A főtanfelügyelő tapasztalatai szerint a diákok és a pedagógusok számára is a legnagyobb kihívást a hibrid oktatás jelenti, hiszen a tanárnak az osztályban levőkre és az otthonról bekapcsolódókra is figyelnie kell.
Kovászna megyébe még nem érkezett meg a háromezer táblagép, amit az oktatási minisztériumtól igényeltek, abban bíznak, hogy erre napokon belül sor kerül. Különben a tanfelügyelőségnél is hibrid üzemmódban zajlik a tevékenység, a munkatársak egy része lakhelyi elkülönítésben van vagy az otthoni munkát választotta, miután négy tanfelügyelő megfertőződött koronavírussal. A teljes tevékenység jövő héttől áll vissza, ám azt tervezik, hogy biztonsági okokból egyelőre lemondanak a terepmunkáról, a tanfelügyelők online vesznek részt a tanórákon, így ellenőrzik, azok miként zajlanak, és az így tapasztaltak alapján nyújtanak útba igazítást a pedagógusoknak.
Vélhetően június második felében nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi utat a Szeben megyei Bilea-tó és az Argeș megyei Piscul Negru között – jelentette be kedden a brassói regionális útigazgatóság szóvivője.
A miniszterelnök kijelölésének és egy biztos parlamenti támogatást élvező stabil kormány megalakításának késlekedése az ország politikai, gazdasági, társadalmi és biztonsági helyzetének gyors ütemű romlásához vezet – jelentette ki Traian Băsescu.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Fenechiu kedden kijelentette, hogy véleménye szerint pártja nem fogja támogatni Eugen Tomac miniszterelnökké jelölését.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
Személyszállító busz balesetezett kedden a Maros megyei Mezősályin. A jármű hat utasa közül három kiskorút kórházba kellett szállítani.
Gyengült kedden a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2556 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 0,67 banis (0,12 százalékos) emelkedést jelent a legutóbbi banki napon közölt 5,2489 lejhez képest.
Több mint 260 bírságot szabtak ki, 15 jogosítványt vontak be és 77 esethez vonultak ki a rendőrök Hargita megyében a hosszú hétvége alatt, miközben fokozott közúti ellenőrzéseket tartottak.
A június 23-i V4 miniszterelnöki csúcson Magyar Péter javasolni fogja a lengyel, a cseh és a szlovák miniszterelnöknek a visegrádi együttműködés kibővítését.
Hivatali visszaélésben való bűnrészesség gyanúja miatt indult büntetőeljárás a román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad ellen – közölte kedden a korrupcióellenes ügyészség (DNA).
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
1 hozzászólás