
Fotó: Pataki Hajnal
A 2024/25-ös évadot új névvel, Háromszék Táncszínházként nyitja meg a társulat, amelynek repertoárjában a folklórműsorok mellett rendszerint új táncszínházi előadások jelennek meg. A hagyomány frissességét keresve azonban az új évadban sem feledkeznek meg arról, hogy a néptánc anyanyelv: szeptemberben rendhagyó előadással ragadják meg a figyelmet, később a Lúdas Matyi felújított változatával kedveskednek a közönségnek.
2024. augusztus 27., 20:032024. augusztus 27., 20:03
A társulat úgy véli, az új név hűen tükrözi mindazt, amit képviselnek: a folklórműsorokat, és a hagyományt új, egyéni formavilág megteremtésével továbbadó, a színház nyelvén új kontextusba helyezett előadásokat.
Ebben a szellemen indítják az új évadot is, szeptemberben a Lúdas Matyi felújított gyermekelőadásé lesz a főszerep, melynek rendezője a nemrég elhunyt Novák Ferenc – Tata. A Fazekas Mihály klasszikus műve alapján készült mese-musical a sepsiszentgyörgyi közönségnek nem ismeretlen, hiszen a társulat 2001-ben és 2008-ban is már színpadra vitte, nem kevés sikerrel.
Fotó: Kátai Jocó
A részletes program a társulat honlapján böngészhető.
A sepsiszentgyörgyi előadásokra jegyet a Központi Jegyirodában vásárolhatnak az érdeklődők. Az iroda nyitvatartási rendje: hétfőn, kedden és szerdán 8–16 óra között, csütörtökön 8–17 óra között, pénteken 8–15 óra között, valamint előadások előtt egy órával. Telefonszám: 0267-312-104.
Szeptember 6-7. között a társulat is részt vesz az Erdélyi Táncháztalálkozón, amikor újra a népzenétől és néptánctól lesz hangos Székelyudvarhely.
A produkció rendező-koreográfusa Tőkés Csaba Zsolt, zenei szerkesztője Kelemen László. Az előadásban közreműködnek a Kedves és a Heveder zenekarok.
A találkozó részletes programja a rendezvény honlapján elérhető. Az esemény leírása szerint
a program szeptember 6-án, pénteken 17 órától kezdődik el látványos felvonulással.
A meghívott táncegyüttesek három különböző helyszínről indulnak el: a Rákóczi körforgalomtól, Városi Sportcsarnoktól és a rendőrség melletti Szuper üzlettől. Amennyiben valaki csatlakozni szeretne a felvonuláshoz, 16.45-kor megteheti az említett helyszíneken, vagy 17 órakor a Városháza terén.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
szóljon hozzá!