
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A gyorshajtás, a figyelmetlen illetve fegyelmezetlen gyalogosok és az elsőbbség meg nem adása okozta a legtöbb balesetet az országban és ezen belül Kovászna megyében is – mondta el a keddi, prefektúrán tartott sajtótájékoztatón Marius Daniel Ivașcu, a Kovászna megyei rendőrség helyettes vezetője.
2022. augusztus 30., 21:372022. augusztus 30., 21:37
2022. augusztus 30., 23:202022. augusztus 30., 23:20
Háromszéken a súlyos balesetek 18 százaléka vezethető vissza arra, hogy a gépkocsivezetők nem az útviszonyoknak megfelelő sebességgel közlekedtek, vagy átlépték a sebességkorlátozást. Szintén 18 százalékban
A súlyos balesetek 11 százaléka következett be azért, mert nem tartották be az előnyszabályt.
Kovászna megyében különben az első félévben 28 súlyos közlekedési baleset történt, öt személy veszítette életét az utakon, és 26-an súlyosan megsérültek.
– mondta a parancsnokhelyettes.
A rendőrségi akciókat is a baleseti okokhoz igazították, így nagyobb hangsúlyt fektettek a gyorshajtók kiszűrésére, a szabálytalankodó gyalogosok figyelmeztetésére.
A kormány a közvita lezárása után dönt az országos vizsgák megszervezésére és a tanulók szociális ösztöndíjára vonatkozó oktatási minisztériumi javaslatokról – jelentette ki Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerda este a B1 TV műsorában.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikai bizottsága szerdán egyhangú szavazással megerősítette politikai támogatását Dominic Fritz pártelnök iránt – közölte az alakulat. A döntést a testület ülésén jelen lévő mind a 151 tag támogatta.
Jóváhagyta a kormány szerdai ülésén a vasúti infrastruktúra 2026-2030 közötti fejlesztési stratégiáját.
Augusztus 20-a nemcsak a múlt, hanem a felelősség ünnepe is, amivel minden nemzedék tartozik a hazánknak, amit örökül kaptunk és amit egyszer majd továbbadunk – mondta a miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videójában.
A betegségek nem tartanak szünetet a szabadságolások idején, a kórházakban fekvő pácienseknek folyamatosan vérre van szükségük. A véradóknak sem érdemes elfeledkezni arról, hogy a szabadság mellé a nyárba befér ez a karitatív cselekedet is.
Nicușor Dan államfő az országos helyreállítási terv (PNRR) beruházásairól egyeztet csütörtökön a Cotroceni-palotában a korábbi kormánykoalíciót alkotó pártok vezetőivel és a két illetékes miniszterrel – közölte az elnöki hivatal.
Nagy erőkkel keresik azt a 28 éves fogvatartottat, aki külső munkavégzés közben szökött meg Nagybányán szerda délután – közölte a helyi büntetés-végrehajtási intézet és a Máramaros megyei rendőrség.
Cáfolta az energiaügyi minisztérium azokat az értesüléseket, amelyek szerint a nagy ipari fogyasztók felszólítást kaptak volna áramfogyasztásuk korlátozására vagy a hálózatról való lekapcsolásra.
Törvénytervezetet nyújtott be a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a párhuzamos felvételi rendszer megszüntetéséről – közölte szerdán a párt.
Összesen mintegy hétmillió lejre szabott ki bírságokat az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a román tengerparton működő szolgáltatóknál és kereskedőknél július 6. és augusztus 16. között végzett ellenőrzések nyomán.
szóljon hozzá!