
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A gyorshajtás, a figyelmetlen illetve fegyelmezetlen gyalogosok és az elsőbbség meg nem adása okozta a legtöbb balesetet az országban és ezen belül Kovászna megyében is – mondta el a keddi, prefektúrán tartott sajtótájékoztatón Marius Daniel Ivașcu, a Kovászna megyei rendőrség helyettes vezetője.
2022. augusztus 30., 21:372022. augusztus 30., 21:37
2022. augusztus 30., 23:202022. augusztus 30., 23:20
Háromszéken a súlyos balesetek 18 százaléka vezethető vissza arra, hogy a gépkocsivezetők nem az útviszonyoknak megfelelő sebességgel közlekedtek, vagy átlépték a sebességkorlátozást. Szintén 18 százalékban
A súlyos balesetek 11 százaléka következett be azért, mert nem tartották be az előnyszabályt.
Kovászna megyében különben az első félévben 28 súlyos közlekedési baleset történt, öt személy veszítette életét az utakon, és 26-an súlyosan megsérültek.
– mondta a parancsnokhelyettes.
A rendőrségi akciókat is a baleseti okokhoz igazították, így nagyobb hangsúlyt fektettek a gyorshajtók kiszűrésére, a szabálytalankodó gyalogosok figyelmeztetésére.
Gyergyószentmiklós mindegyik lakónegyedében jellemző, hogy a lakók közterületeket foglalnak el, és azokat saját parkolóhelyként használják. A helyi rendőrség most akciót indít ennek megszüntetésére.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Kiközölte a Rákóczi Szövetség a Szülőföldön Magyarul Program idei támogatásigénylési időszakát.
Összeveszett a vendéglátóegység üzemeltetőjével, majd több mint 10 ezer lej értében rongált meg javakat egy férfi Salamás községben szombaton, akit azóta őrizetbe vettek a hatóságok – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Szászrégen után hétfőn Segesváron is megnyílt a gépjármű-nyilvántartási iroda, ami mintegy ötvenezer személyt szolgál ki.
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
szóljon hozzá!