
Fotó: Albert Eszter
Hangulatos programokkal készült a gyerekek számára gyergyószentmiklósi Egyfeszt összművészeti fesztivál, ahol külön udvarral kedveskedtek a kisebbeknek.
2022. augusztus 05., 20:282022. augusztus 05., 20:28
2022. augusztus 05., 20:292022. augusztus 05., 20:29
Az udvar pénteken nyitotta meg kapuit, s a szervezők megelégedésére már a pénteki nyitónapon nagy volt az érdeklődés a felkínált programok iránt. Mondókázás, üvegfújás, arcfestés is szerepel az udvar kínálatában, és természetesen bábelőadásokra is sor került.
„Örömmel mondom, nagyon sok vendég érkezett különösen Magyarországról, de a helybéliek is folyamatosan váltják egymást, úgy látom, kedvelik az általunk összeállított programokat és többen kiemelték, a szerencsés helyszínválasztást is, hiszen itt a gyermekek a foglalkozások mellett szabadon mozoghattak, szaladgálhattak a kellemes gyermekbarát környezetben” – nyilatkozta Fórika Sebestyén szervező.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
Az év első öt hónapjában tovább mérséklődött a kiskereskedelmi forgalom Romániában az előző év azonos időszakához képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Idén immár negyedik alkalommal végeztek szívtranszplantációt Marosvásárhelyen, egy 45 éves nőnek adva új esélyt az életre. A donor egy 38 éves nő volt, a szervet Jászvásárról hozták helikopterrel.
Az idei első negyedévben 14,679 millió utas vette igénybe a vasúti személyszállítást Romániában, 8,8 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonosa időszakában – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A fekete-tengeri földgáz kitermelése történelmi lehetőséget jelent Romániának, de a valódi stratégiai érték nem magában az energiahordozóban, hanem a kitermeléséből származó bevételek felhasználásában rejlik – véli a szakértő.
A múlt év végén 6 477 997 aktív egyéni munkaszerződés szerepelt a ReGes/Revisal elektronikus nyilvántartási rendszerben, 249 374-gyel kevesebb, mint egy évvel korábban – derül ki a munkaügyi minisztérium statisztikáiból.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona május végén 227,5 milliárd lej volt, 37 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Tavaly országos szinten 40 ezer hektárral nőtt a mezőgazdasági vetésterület Romániában az előző évhez képest, és elérte a 8,214 millió hektárt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adataiból.
szóljon hozzá!