
Gyergyóditró madártávlatból. Archív
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
A vízhálózat bővítése, utcajavítás, új munkagép megvásárlása, költségvetés-módosítás – ezek szerepeltek Gyergyóditró októberi tanácsülésének napirendi pontjai között. Ahogy Puskás Elemér településvezető fogalmazott, az elmúlt időszak talán legfontosabb ülését tartották, mely nagymértékben befolyásolja a község fejlődését.
2021. november 02., 14:112021. november 02., 14:11
„Közel 50 millió lej értékben fogadtunk el projekteket, beszélhetünk utcajavításokról, az orotvai vízhálózat bővítéséről, és több olyan pályázatról is döntést hoztunk, ami az elkövetkező időben Ditróban megvalósul. Költségvetés-módosítást is eszközöltünk 1 millió lej értékben.
– mondta a Puskás Elemér. A településvezető hozzátette, nagy örömére ezt a kérést egyhangúan támogatta a testület.
Szintén ezen a tanácsülésen került elfogadásra Gyergyóditró község új címere is – mondta a polgármester, aki reméli, hogy Bukarestben is kedvező döntés fog erről születni, és hamarosan bemutathatják a település új címerét.
Egy fontos pályázat részleteiről is döntött a testület. „November elsejével egy pályázatot tettünk le a mezei utak felújítására. Ez megközelítőleg 1 millió euró értékű projekt, és remélem, hogy az elkövetkező időben ebből 7 kilométernyi mezei utat tudunk korszerűsíteni” – hangsúlyozta Puskás Elemér. A Gyergyó-medencei nagyközség a fejlődés útján halad, Cseke Attila fejlesztési miniszter napokban tett nyilatkozatából kiderült,
A gyergyóditrói sportkomplexum a tervek szerint több mint egy év múlva lesz kész. A létesítmény fitneszparkot, minifocipályát, futópályát és gördeszkapályát foglal magába.
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) több mint nyolcmillió lejre szabott ki bírságokat az utóbbi egy hónapban végzett országos ellenőrzések nyomán.
Büntetőeljárás indult a salamási rendőrség épületében keletkezett tűz körülményeinek tisztázására. Bár a lángok jelentős kárt tettek a tetőzetben, az archívum és a technikai eszközök épségben maradtak. A rendőrök a községházán kaptak ideiglenesen helyet.
A csíkszeredai városháza szolgáltatásai közül néhány online is elérhető a MySzereda applikáción keresztül, amely már élesben használható. Az alkalmazásba regisztrálni kell, az elérhető szolgáltatások listáját pedig bővíteni fogják a jövőben.
Az elmúlt 24 órában 68 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 72 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott csütörtökön a Salvamont.
Tavaly novemberben a szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal magasabb, mint októberben – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Behavazott útra, mostoha időjárási körülményekre számíthatnak azok, akik mostanában közlekednének hegyvidéki utakon, így többek között a Csíkszeredát Székelyudvarhellyel összekötő 13A jelzésű országúton.
Jelentős lehűlés, jegesedés és hófúvások várhatók az elkövetkező napokban Erdélyben. A székelyföldi megyékre sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Téli körülmények között zajlik a közlekedés csütörtök reggel az ország északi és középső területein, ahol nagy mennyiségű hó hullt le az éjszaka folyamán, és helyenként továbbra is havazik – közölte a rendőrség közlekedési tájékoztató központja.
Súlykorlátozást vezettek be a 15-ös országút Maroshévíz és Borszék közötti szakaszán közlekedő autókra a hóesés miatt, ezt két óra múlva fel is oldották. A reggeli órákban a Gyimesi-hágón sem lehetett átjutni.
Tűz ütött ki szerda este egy lakóházban a szovátai Gyár utcában. Egy 21 éves férfi könnyebb égési sérüléseket szenvedett.
szóljon hozzá!