
Fotó: Vargyasi Levente
Új helyszínen, a sepsiszentgyörgyi Dohánygyár udvarán tartja az évadnyitó előadását a Tamási Áron Színház.
2021. augusztus 26., 19:582021. augusztus 26., 19:58
Az ipari műemléképületet idén vásárolta meg a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, az udvarán valószínű sosem játszottak színházi előadást, állapította meg a teátrum vezetősége.
Az évadot Pintér Béla A sütemények királynője című darabjával nyitják, az előadást vasárnap, augusztus 29-én láthatja a közönség, azt követően pedig a Pappa mia, az Amikor telihold ragyog a turkáló felett és a Pam param lesznek a 2021/2022-es színházi évad további előadásai.
A}
Pintér Béla A sütemények királynője című darabját Pálffy Tibor rendezte, egyike volt ez azoknak a felolvasószínházi előadásoknak, amelyek a színházak bezárása után szabadtéren várták a közönséget. Az Amikor telihold ragyog a turkáló felett című előadást Radu Afrim írta és rendezte, a produkció június végén elnyerte a Magyar Színházak 33. Kisvárdai Fesztiváljának fődíját.
Szeptember 16–20 között a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem pályakezdő rendezői mutatkoznak be Sepsiszentgyörgyön egy miniévad keretében, ezen kívül műsoron lesz még szeptemberben a Kaisers TV, Ungarn. és a Lift is.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter csütörtöki bejelentése szerint Románia az azonnali törlesztésnél kedvezőbb megoldást keres a Pfizerrel szembeni 680 millió eurós tartozás kifizetésére, hogy kímélje a költségvetést.
Elfogadta a Parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét – olvasható az RMDSZ honlapján.
Viharosra fordul az időjárás az ország nagyrészében csütörtöktől. A csíkszeredaiakat Ro-Alertben is figyelmeztették a viharriasztásra, amiben a katasztrófavédelem kihangsúlyozza, hogy a szélsőséges időjárás idején mindenki gondoskodjon a biztonságáról.
A diákok idegen nyelvi készségeinek felmérésével folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza csütörtökön
szóljon hozzá!