
Fotó: Pittyes2es és Gyufa facebook oldala
A fesszegi fülharmónia címmel tart jótékonysági, akusztikus koncertet holnap 18 órától a Pittyes2es és Gyufa, a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Ház nagytermében. Jegyek még kaphatók, de nagy az érdeklődés.
2024. december 10., 16:352024. december 10., 16:35
2024. december 11., 10:142024. december 11., 10:14
Amint arról már beszámoltunk, november 9-én kapott lángra egy dálnoki család házának a tetőtere. A tűz következtében egy fiatal házaspár és két kisgyereke maradt otthon nélkül. Ezen család számára vásárolnak a begyűlt összegből a fiúk.
„Minden évben szoktunk rászorulókon segíteni, ez év végére is mindenképp szerettünk volna egy jótékonysági koncertet szervezni. Ahogy meghallottuk, mi történt a családdal, úgy éreztük, náluk lesz a legjobb helye a bevételnek” – mondta el megkeresésünkre Postolică Adrian, a Pittyes2es részéről.
Fotó: Pittyes2es és Gyufa facebook oldala
Hozzátette, nem adják át az összeget a családnak, hanem a közeljövőben behozzák őket Kézdivásárhelyre, és közösen megvásárolják azokat a dolgokat, amire szükségük van. A teljes bevételt erre szánják.
A koncert egyébként újdonságnak fog számítani úgy a nézők, mint Pittyes2es és Gyufa számára, hiszen ez lesz az első alkalom, hogy a megszokott dalokat akusztikus verzióban adják elő.
Egy másfél órás, zenekaros koncertre kell számítani” – mondta el Postolică.
Lassan terjedt el az előadás híre, de mára már kétszáznál is többen vásároltak jegyet, így a Vigadó nagytermének alsó része megtelt. A páholyokban még lehet helyet foglalni.
Egy jegy 30 lejbe kerül, ami megvásárolható a Vigadó Művelődési Ház jegypénztárában 10—16 óra között, valamint előadás előtt egy órával. Információk és jegyfoglalás a 0730.600.279-es telefonszámon lehetséges.
„Szeretnénk külön megköszönni Gothárd Arnold hangtechnikusunknak, hogy teljesen ingyen biztosítja a koncert hangosítását és világítását. Nélküle biztosan nem jött volna létre az esemény” – emelte ki a humorista.

Lángra kapott egy dálnoki család házának tetőtere szombat éjjel, a tűz következtében egy fiatal házaspár és kisgyerekei, egy két év alatti és egy két hónapos kislány otthona veszett oda. Összefogással építik újra, mielőtt beköszönt a tél.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
szóljon hozzá!