
Évek óta végeznek ingyenes vércukorszint és vérnyomásmérést a cukorbetegek világnapja alkalmából
Fotó: Kovászna Megyei Cukorbeteg Gyermekek és Fiatalok Egyesületének F
Belgyógyászati és szemészeti vizsgálatokat, valamint vércukorszint- és koleszterinszint-méréseket is végeznek Sepsiszentgyörgyön a Székely Mikó Kollégiumban november 18-án, szombaton. Az ingyenes kivizsgálást a cukorbetegek világnapja alkalmából szervezett konferencia részeként biztosítják, amelyen a szórakoztató programokon túl egy szemész főorvos előadását is meghallgathatják az érdeklődők.
2023. november 15., 15:152023. november 15., 15:15
2023. november 15., 18:502023. november 15., 18:50
A Kovászna Megyei Cukorbeteg Gyermekek és Fiatalok Egyesülete, valamint a Sweet Life – Édes Élet Egyesület közösen rendezi meg a szombati konferenciát, amelyen elsősorban az egészséges életmódra szeretnék felhívni a figyelmet, ugyanakkor kulturális programkínálattal is csalogatják a lakosokat.
Déli 12 órától Mocanu Prezsmer Erika operettel, fél 1-től pedig Pethő Sára és Molnár Kata művészeti népiskolás diákok népdalelőadással szórakoztatják a közönséget.
A rendezvény részeként belgyógyászati kivizsgálást vehetnek igénybe a látogatók: súlyt, magasságot, derékkörfogatot, vérnyomást mérnek, EKG-t készítenek, ugyanakkor megvizsgálják vércukor- és koleszterinszintet, triglicerideket és vérsűrűséget is mérnek.
Ezenkívül szemészeti egészségügyi felmérésekre is jelentkezhetnek az érdeklődők, amelyek alkalmával látásélességet, refrakciót, szemnyomásmérést és szemfenékvizsgálatot is végeznek igény szerint a szakemberek.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
szóljon hozzá!