
Számos kulturális programmal várják idén is a megyenapokon az érdeklődőket. Archív
Fotó: Gábos Albin
Tizennyolc koncert, tizenegy könyvbemutató, tíz kiállítás és számtalan egyéb program várja a fiatalokat (és nem csak őket) megyeszerte a tizennyolcadik kiadásához érkező Hargitai Megyenapokon.
2022. május 19., 14:362022. május 19., 14:36
2022. május 19., 16:012022. május 19., 16:01
A XVIII. Hargitai Megyenapokról beszélt csütörtökön Bíró Barna Botond, a Hargita megyei tanács alelnöke, Ferencz Angéla, a Hargita Megyei Kulturális Központ menedzsere és az esemény társszervezői csütörtökön. Az alelnök kiemelte: két év után az eredeti elképzelés szerint fizikai jelenléttel szervezik meg az eseményt.
– ismertette Ferencz Angéla. A rendezvény koncepcióját ismertetve elmondták: a Hargita megyei kulturális értékek és természeti kincsek bemutatása, feltárása is kiemelt célja a rendezvénynek.
Idén összesen 121 program várja az érdeklődőket megyeszerte, amelyeket a visitharghita.ro weboldalon lehet böngészni.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
szóljon hozzá!