
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
2024 első félévében Kovászna megyében 277 esetben értesítették a rendőrséget családon belüli bántalmazás miatt, a helyszínre kivonuló hatóságok 108 esetben ítélték valósnak a veszélyt – áll a Kovászna megyei rendőrség első félévi tevékenységét bemutató jelentésben. A védelem lehetőségéről azonban sokszor lemondanak az áldozatok.
2024. július 30., 17:272024. július 30., 17:27
58 esetben a rendőrség a helyszínen kiállította az ideiglenes távoltartási rendeletet a bántalmazó nevére, 52 esetben pedig a törvényszéken született meg az erre vonatkozó döntés. 12 személy esetében, akik ellen a rendőrök távoltartási rendeletet állítottak ki családi erőszak miatt, elrendelték el az elektromos nyomkövetők használatát.
Amint azt a megyei rendőrség vezetői egy korábbi sajtótájékoztatón kifejtették,
Arra is hivatkoznak ilyenkor, hogy egyedi eset volt a bántalmazás, és reménykednek, hogy az erőszakos partner megváltozik.
A hasonló jellegű esetek megelőzésében és kezelésében folyamatosan együttműködnek az iskolákkal és szociális támogatási intézményekkel, illetve minden szervvel, amelyiknek szerepe lehet a felvilágosító-nevelő munkában vagy eljárhatnak a bántalmazottak érdekében – közölte Alin Pahonțu, Kovászna megye rendőrparancsnoka.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
szóljon hozzá!