
Miklós Zoltán azt szorgalmazza, hogy minden cég használja fel a szponzorlapját, másként ez az államnak marad
Fotó: Miklós Zoltán/facebook
Felhívással fordult a vállalkozókhoz Miklós Zoltán, az RMDSZ Kovászna megyei parlamenti képviselője: arra kéri őket, hogy az előző évben fel nem használt szponzoralapjukat ne mulasszák el átirányítani egyesületek, alapítványok, egyházak részére. Az erre vonatkozó 177-es formanyomtatványt december 25-ig lehet leadni a közpénzügyi hivatalnál (ANAF).
2023. november 20., 12:222023. november 20., 12:22
„Országos szinten évente 1,8–2 milliárd lejre rúg az az összeg, amivel a cégek civilszervezeteket támogathatnának az államkasszába már befizetett adójukból, de nem teszik” – hívta fel a figyelmet Miklós Zoltán, háromszéki parlamenti képviselő.
Kovászna megyére vetítve ez 13–15 millió lejt jelent, ami igencsak nagyot tudna mozdítani a civil szféra tevékenységén.
„Tavaly az erről szóló ANAF-elnöki rendelet késve jelent meg, ezért az átirányítási procedúra mindössze egy hónapot tartott, ez idő alatt körülbelül másfél millió lejt utaltak át a háromszéki cégek civil szervezeteknek” – magyarázta a képviselő. Idén egy fél év volt erre (illetve van) mert
„Ez a lépés a vállalkozások számára semmibe sem kerül, csak egy nyomtatványt kell kitölteni és leadni, az egyesületeknek és alapítványoknak viszont nagy segítség, hogy továbbra is közösségi programokat szervezhessenek” – társult Facebook-bejegyzésében a parlamenti képviselő felhívásához Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere.
– tette hozzá.
A Miklós Zoltán közreműködésével kidolgozott jogszabály értelmében
Sajnos, sokan nem élnek ezzel a lehetőséggel, pedig az össz-szponzoralap folyamatosan gyarapodik, hiszen a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara adataiból kiderül:
Mivel az országban hozzávetőleg 120 ezer civilszervezet működik, rövid számolás után kiderül, hogy amennyiben minden cég felhasználná a szponzoralapját,
Ez igen tekintélyes összeg, főleg most, amikor a kormány megszorító intézkedései miatt a polgármesteri hivatalok többsége nem tudja maradéktalanul megszervezni ez évi programjait.
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
szóljon hozzá!