
Fotó: Ferencz Alpár
A Bethlen Gábor Alapból nyújtott nemzetpolitikai támogatások rendszerét mutatta be Tusványoson Kollár Edina, az alapkezelő szervezet Határon túli Támogatások Igazgatóságának vezetője, valamint Németh Edith, a Támogatáselszámolási és Monitoring Igazgatóság vezetője. A beszélgetést Kiss Róbert Richárd moderálta.
2022. július 20., 18:422022. július 20., 18:42
Hogyan működik a Bethlen Gábor Alap pályázati rendszere és mire kell figyelni az elszámolásnál – ezeket a kérdéseket válaszolták meg a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. igazgatói Tusványos első napján tartott előadásukon.
Az Alapkezelő tevékenységét Kollár Edina mutatta be, aki arról beszélt, hogy az alapnak három fő feladata van.
– fejtette ki.
Németh Edit az elszámolás részleteit ismertetve hangsúlyozta, hogy ha bármilyen kérdése merül fel a kedvezményezettnek az adott pályázattal kapcsolatban, lépjen kapcsolatba az alapkezelővel.
– avatta be a hallgatóságot.
Fotó: Ferencz Alpár
Az igazgató hozzáfűzte, hogy a költségtervnek és a támogatási célnak összhangban kell lennie, valamint hogy
Hozzátette, hogy a költségterv összeállításához a pályázati útmutató is segítséget nyújt.
Az alapkezelő három típusú támogatást különböztet meg:
magánszemélyek,
vállalatok,
illetve nemzeti jelentőségű, nagy szervezetek folyamodhatnak anyagi támogatásért.
Mint azt az előadók ismertették, a Bethlen Gábor Alap összes támogatásának több mint fele Erdélybe érkezik. A pályázatokkal kapcsolatos részletek az alapkezelő bgazrt.hu weboldalán is elérhetők.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
szóljon hozzá!