
Archív
Fotó: Pinti Attila
A sepsiszentgyörgyi kórház már egy hete felfüggesztette a beteglátogatást, de a hozzátartozók csomagot küldhetnek a bennfekvő betegeknek.
2021. szeptember 30., 19:372021. szeptember 30., 19:37
„Ha a kórházunkban tartózkodó betegnek szeretnének csomagot eljuttatni, azt 13:30 és 14:30 óra között kell a kapusházban leadni, ahonnan kollégáink eljuttatják a címzettnek. Kérjük tüntessék fel a csomagon a beteg nevét és a részleget, ahol tartózkodik” – fogalmazta meg a felhívást a kórház vezetősége.
Az esetszámok növekedése miatt a kórház egy héttel ezelőtt felfüggesztette a látogatást, jelenleg csak a koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált betegek látogathatók, egy beteghez naponta egy látogatót engednek be védőruhában, ehhez előzetes bejelentkezésre van szükség. A sepsiszentgyörgyi kórházban 62 koronavírus-fertőzötteknek elkülönített kórházi ágy van, ezekből 33 foglalt. Az intenzív terápiás osztályon öt ágy van, valamennyi foglalt.
A Kovászna megyei prefektúra tájékoztatása szerint az elmúlt 24 órában 42 új koronvírus-fertőzést regisztráltak, a megyében a 14 napra számolt incidencia 1,30 ezrelék, 294 aktív eset van. A legmagasabb a mutató Kovászna városában, 3,37 ezrelék, 37 aktív esetet tartanak számon. A legtöbb beteg Sepsiszentgyörgyön van, 157, a megyeszékhelyen 2,67 ezrelék az incidencia.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
szóljon hozzá!