
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
A kormánynak év végéig meg kellene hosszabbítania a vállalkozói szférának folyósított bérkeret-támogatást, megelőzve egy esetleges elbocsátási hullámot – javasolják az önkormányzatok.
2020. augusztus 20., 16:462020. augusztus 20., 16:46
2020. augusztus 20., 16:472020. augusztus 20., 16:47
Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere csütörtöki sajtótájékoztatón kérdésünkre elmondta, a személyi jövedelemadóból visszaosztott összeg az önkormányzatok egyik legfontosabb bevételi forrása, így
Noha a tavalyhoz képest növekedett, az év eleji becslésekhez képest mégis csökkent az ebből származó bevétel, és ha a kormány megszünteti a bérkeret-támogatást az év hátralevő négy hónapjában, további kiesésre lehet számítani.
Azok a vállalkozások, amelyek a készenléti állapotban vagy a szükségállapotban legalább 15 napra kényszerszabadságra küldték alkalmazottaikat, majd visszahívták őket, kérhetik e munkavállalók bruttó bérének 41,5 százalékát állami támogatásként. Ez a kedvezmény június, július és augusztus hónapokra érvényes, tehát még az augusztusi bér egy része is lehívható állami támogatásként. Antal Árpád elmondta, a vállalkozóktól érkező visszajelzések szerint ezt
„Félő, hogy ha ez a támogatás megszűnik, a cégek egy része kénytelen lesz megválni alkalmazottaitól, ezért szorgalmazzuk, hogy az év végéig hosszabbítsák meg” – mondta az elöljáró.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!