
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor/MTI
Arra számítanak, hogy a beoltottak számának növekedésével nő a koronavírus elleni vakcina iránti érdeklődés – fejtették ki a szerdai sajtótájékoztatójukon a sepsiszentgyörgyi kórház vezetői.
2021. január 06., 22:112021. január 06., 22:11
András-Nagy Róbert kórházigazgató szerint az emberek bátrabbak lesznek, ha megtapasztalják, hogy jól vannak, akik már megkapták a vakcinát. Sepsiszentgyörgyön eddig 145 egészségügyi alkalmazott kapta meg a Pfizer-BioNTech oltást, senkinek nem volt allergiás reakciója, néhányan a szúrás helyén éreztek kisebb fájdalmat.
Roșu Mátyás orvosigazgató rámutatott, az igénylés alapján folyamatos az ellátás, a sepsiszentgyörgyi kórházban az állandó felügyelet alatt lévő hűtőszekrényben öt napig tudják tárolni az oltóanyagot, amit ha megnyitnak, hat órán belül kell beadjanak.
A kórház mintegy ezer alkalmazottja közül mintegy 30 százalék már átesett a fertőzésen, kialakult náluk a természetes védelem, így ők egyelőre nem igénylik a vakcinát.
Roșu Mátyás elmondta, ő októberben fertőződött meg, arra számít, hogy legalább félévig van immunitása, így márciusban adatja be a védőoltást. Azt javasolják ugyanakkor azoknak az egészségügyi alkalmazottaknak, akik már több mint egy fél évvel ezelőtt átestek a betegségen, hogy kérjék a vakcinát. Csütörtökön a sepsiszentgyörgyi kórházban berendezett központban újabb 45 személynek van időpontja oltásra. Óránként öt személyt tudnak beoltani, akik román és angol nyelven kiállított oltásbizonylatot kapnak.
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén. Magyar Péter távozásra szólította fel a köztársasági elnököt.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is gratulált Magyar Péter választási győzelméhez a magyar országgyűlési választásokon.
Kétharmaddal kormányozhat a Tisza-párt az elkövetkező négy évben a magyar országgyűlési választások eredményeinek közel száz százalékos feldolgozottsága szerint.
A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon – jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.
A párt gyenge teljesítménye miatt az országgyűlési választáson, lemondott a Demokratikus Koalíció elnöke, Dobrev Klára.
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
A választási eredmények több mint ötven százalékos feldolgozottsága azt mutatja, hogy a Tisza nyerte a magyarországi országgyűlési választást.
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
1 hozzászólás