
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az Országos Statisztikai Hivatal jelentése szerint Kovászna megyében a járvány kitörése óta 2936 személy fertőződött meg koronavírussal, közülük 2078-at gyógyultnak nyilvánítottak, 78 elhunyt, tehát 780 az aktív fertőzöttek száma.
2020. november 11., 18:442020. november 11., 18:44
A prefektúra szerdai tájékoztatása szerint az elmúlt 24 órában 63 új fertőzést diagnosztizáltak, 70 személyt gyógyultnak nyilvánítottak. Ebben az időszakban 213 tesztet dolgoztak fel.
Az ellenőrzések során 26 személyt megbírságoltak, mert nem viselték a védőmaszkot, ők összesen kétezer lejt kell kifizessenek, többen figyelmeztetésben részesültek.
Kovászna megyében a 14 napra számolt fertőzési mutató 3,32 ezrelék, magasabb mint a keddi 3,23 ezrelékes incidencia. Huszonhat háromszéki településen ez a mutató meghaladja a 3 ezreléket, huszonnyolc településen 1,5-3 ezrelék között van, és tizenkilenc településen 1,5 alatt.
Negyvenkilenc településen nincs egyetlen hivatalosan diagnosztizált koronavírus-fertőzött sem.
Rendkívül hideg időjárásra, kemény fagyra, ónos esőre és hófúvásra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország teljes területére. Hargita és Kovászna megyében is erősen lehűl az idő.
A Gyimesek vadregényes erdői között, a hegyek ölelésében egy különleges természeti kincs bújik meg: a Jávárdi-vízesés, vagy ahogyan a helyiek nevezik, a Zúgó. A név tökéletesen illik rá – itt a víz sziklák között zúg le a mélybe.
A fejlesztési minisztérium létrehozta az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében tervezett 4500 új bölcsődei hely csaknem háromnegyedét – jelentette be Cseke Attila miniszter, aki szombaton Lugosban avatott fel egy új bölcsődét.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.
A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.
szóljon hozzá!