
Fotó: Tamás Sándor Facebook-oldala
A veszélyek évtizedébe léptünk, két éve a világjárvány, majd az orosz–ukrán háború miatt nehezített terepen élünk – fogalmazta meg Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke szerdán, a jelenlegi mandátum első felének kiértékelőjén.
2022. november 09., 17:122022. november 09., 17:12
A háborúra válaszként adott uniós szankciók hatását naponta érezzük a bőrünkön, az árak emelkedése miatt felborult egy rendszer, de „a siránkozás nem megoldás” – szögezte le a Kovászna megyei önkormányzat elnöke. Hozzátette, az a tény, hogy az RMDSZ kormányon van, új lehetőségeket nyitott a fejlesztésekben és az identitáserősítő nemzeti ügyekben is. Ugyanakkor új finanszírozási lehetőségek is nyíltak: a helyreállítási terv, az új európai uniós ciklus, illetve a kormányprogramok.
A politikus leltárba vette az elmúlt két év feladatait, megvalósításait.
A megyei önkormányzat fenntartása alatt álló sepsiszentgyörgyi kórházban három építkezés zajlik: a belgyógyászat és a sürgősségi osztály bővítése, a tüdőkórház építése, és közben folyamatosan vásárolják a felszereléseket.
Az önkormányzat feladata a 243 kilométer megyei út karbantartása, jövőre megvalósulhat Erdővidék úthálózatának felújítása, ami a megyei útrendszer 33 százalékát jelenti.
megszervezik a licitet a Gyárfás Jenő Képtár épületének korszerűsítésére.
Elkezdik az oltszemi Mikó-kastély felújítását, a málnásfürdői régi szállodában pedig balneológiai képzőközpontot alakítanak ki.
Idén jogilag rendezték a zabolai Csipkés tábor helyzetét, pályáznak az építkezésre. A helyi önkormányzatokkal több közös programot futtatnak, amivel a vidéken élők életminőségét javítják: játszóterek, sportbázisok, kultúrotthonok, orvosi rendelők, iskolák és óvodák felújítása, iskolatáska- és délutánioktatás-program, könyvtárak és ifjúsági terek kialakítása.
Tamás Sándor kiemelte a sporttámogatásokat, a jégkorong-, a futball- és a kosárlabdacsapatok jó eredményeket érnek el, és közösséget építenek.
Kitért az identitás- és imázserősítő rendezvényekre is: rendszeresen megszervezik a Székely Vágtát, a Perkői Gyermek- és Ifjúsági Néptánctalálkozót, kürtőskalács-fesztivált, a Sepsi Book könyvvásárt, az oltszemi fogathajtóversenyt, hőlégballon-fesztivált, pálinkaversenyt, ugyanakkor támogatták az István a király székelyföldi nagyprodukciót is.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol meggyulladtak a vasúti talpfák.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!