Hirdetés
Hirdetés

Egyre jobban áll a beruházások és a konnektivitás terén Sepsiszentgyörgy, de még van ahová fejlődni

A kerülőút évente mintegy százezer autótól mentesíti a városi forgalmat •  Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata

A kerülőút évente mintegy százezer autótól mentesíti a városi forgalmat

Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata

Jól állnak az infrastrukturális beruházásokkal Sepsiszentgyörgyön, de újabb mérföldköveket is meg kell ugrani a közeljövőben – ezeket összegezte Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere csütörtökön.

Bodor Tünde

2025. január 23., 17:382025. január 23., 17:38

A város életében jelentős beruházások valósultak meg tavaly:

  • átadták az elkerülőutat, amitől élhetőbb lett a város egyik fele,

    Hirdetés
  • a kerékpárosok és gyalogosok új hídon kelhetnek át az Olton,

  • a gáton épült bicikliutat befejezetlenül is sokan használják,

  • az ifjúságnak újabb szórakozási lehetőséget jelent a gördeszkapark.

Beindult a Sepsi Bike kerékpár-kölcsönző rendszer, a tömegközlekedésben új elektromos buszok szolgálnak. Ugyan még nem láthatók az eredmények, de az alapokat letették más beruházások esetében:

  • megvolt a Sapientia Egyetem épületének alapkő-letétele,

  • az ipari parkban leszerződtek az eddigi legnagyobb befektetővel,

  • a Xanga cégcsoporttal és az önkormányzat megvásárolta a volt Elektro-stadiont és az egykori IAME gyárépületét, amelyek területére most van folyamatban a városrendezési terv kidolgozása.

Antal Árpád szerint perspektívából nézve a város közelmúltját és következő öt évét, az látszik, hogy a nagy infrastruktúrával viszonylag rendben van Sepsiszentgyörgy, a város konnektivitása folyamatosan erősödik: működik a brassói repülőtér, az elkerülőút, és zajlik a közbeszerzés a bekötőút megvalósítása esetében.

Az új bicikliutat a gáton és a gyalogos-kerékpáros hidat is sokan használják •  Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata Galéria

Az új bicikliutat a gáton és a gyalogos-kerékpáros hidat is sokan használják

Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata

Az A13-as autópálya nyomvonala is rögzítve, ott a földtani-topográfiai felmérések zajlanak.

Hosszabb távon tervben van a Kökös-Csíkszereda közötti európai út gyorsforgalmi úttá fejlesztése is

– számolt be Antal Árpád.

Az ipari park szinte betelt, ennek bővítését tervezi a város, illetve Sepsiszentgyörgy turisztikai vonzerejét is növelni szeretnék magán- és önkormányzati beruházások által.
Ami a „templomot és az iskolát” illeti, a következő négyéves időszak feladata, hogy a templomok fenntartási költségeit csökkentsék napelemek telepítésével, modern fűtési rendszerekkel.

2026-ig az összes iskola fel lesz újítva, bár a folyamatban levő munkálatok mintegy 20 százalékánál jelenleg elakadásokkal küzdenek (rossz kivitelezővel, szerződésbontásokkal).

•  Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata Galéria

Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata

Hamarosan használatba adható a Borvíz utcai óvoda és bölcsőde és kezdődik egy újabb építése a Penny áruház mögött. A felősoktatás tekintetében az a cél, hogy

2030-ban 2000 egyetemi hallgató tanuljon a városban, az új egyetemi és duális kampuszokban.

Lakásokkal is gyarapodik a város, az ANL-s és szolgálati lakásokat a Jókai Mór utcai leendő lakótelepen és a Penny üzlete mögött húzzák fel.

Bonyodalmakkal (fellebbezéssel), de zajlik a közbeszerzés a volt Bodok szálló lebontására, felgyorsul a belső városmag átalakítása és a Gróf Mikó Imre utca felújítása,

a Tamási Áron Színház átalakítása pedig már jövő héten megkezdődik.

A sportéletet szolgáló infrastruktúra bővülése is megtörténik a következő öt évben, hiszen

  • használható lesz a kisstadion,

  • a Sapientia-kampuszban egy új uszoda is épül 25 méteres medencével,

  • az új jégcsarnok építésének is nekikezdenek az Aréna szomszédságában, de ennek területén jelenleg még a régészeti ásatásokat végzik.

•  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Fotó: Tuchiluș Alex

Komplex szociális program készül

„Az a célunk, hogy itt legyen a legsűrűbbre szőtt szociális háló”, fogalmazott a polgármester, ennek megfelelően a város költségvetéséből biztosítanak szűrési- és prevenciós programokat, népszerűsítik az egészséges étkezést és életmódot, rész- vagy teljes finanszírozással támogatják a függők rehabilitációját, de a családon belüli erőszak áldozataira is figyelnek.

A polgármester a lakosságtól is konstruktív javaslatokat is vár a szociális programcsomaghoz az arpad.antal@sepsi.ro címre.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 09., kedd

Azért tiltakoznak az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hogy ne csökkenjen a bérük

Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.

Azért tiltakoznak az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hogy ne csökkenjen a bérük
Hirdetés
2026. június 09., kedd

Több mint 200 helyszínen tart házkutatást a rendőrség a keddi nap folyamán

Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.

Több mint 200 helyszínen tart házkutatást a rendőrség a keddi nap folyamán
2026. június 09., kedd

Kedden is folytatódik az érettségi szóbeli része

Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.

Kedden is folytatódik az érettségi szóbeli része
2026. június 09., kedd

Már a felhők felett sem maradunk internet nélkül – nagy dobásra készül a Wizz Air

Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.

Már a felhők felett sem maradunk internet nélkül – nagy dobásra készül a Wizz Air
Hirdetés
2026. június 09., kedd

Korondtól Csíkszeredáig egymást követték a medveriasztások

Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.

Korondtól Csíkszeredáig egymást követték a medveriasztások
2026. június 09., kedd

Korlátozni fogják az elektromos rollerek használatát Csíkszeredában

Nemcsak a közúti forgalomban, hanem a gyalogosok által használt köztereken is balesetveszélyesen közlekednek sokan az elektromos rollerekkel Csíkszeredában. Ezért a városvezetés egy szabályzót készít, és korlátozásokat vezetnek be.

Korlátozni fogják az elektromos rollerek használatát Csíkszeredában
2026. június 08., hétfő

Csak bírja a pénztárcánk – ezeket a videójátékokat várjuk a GTA 6 mellett (1.)

Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.

Csak bírja a pénztárcánk – ezeket a videójátékokat várjuk a GTA 6 mellett (1.)
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Japánsztrájk kezdődik az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben

A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.

Japánsztrájk kezdődik az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben
2026. június 08., hétfő

Rálőtt a családtagjaira, majd az erdőbe menekült – megvannak a rendőrségi részletek a lupényi lövöldözésről

A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.

Rálőtt a családtagjaira, majd az erdőbe menekült – megvannak a rendőrségi részletek a lupényi lövöldözésről
2026. június 08., hétfő

Nyárias napok és csapadékos időszakok váltogatják egymást a kéthetes előrejelzésben

A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Nyárias napok és csapadékos időszakok váltogatják egymást a kéthetes előrejelzésben
Hirdetés