Kapás Boglárka negyedik lett 200 méter pillangón, a férfiak is lemaradtak a dobogóról

MTI 2021. július 29., 06:01 utolsó módosítás: 2021. július 29., 06:04

A világ- és Európa-bajnok Kapás Boglárka negyedik lett a 200 méter pillangó csütörtöki döntőjében a tokiói olimpia úszóversenyén.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Az Újpest 28 éves versenyzője a megszokottaknak megfelelően a táv első felében még a középmezőnyben tempózott, majd a második 100-on ritmust váltott és egyre feljebb tört. Az olimpiai csúccsal diadalmaskodó kínai Csang Jü-fejt nem volt esélye utolérni, de a többi riválisát egyre jobban megközelítette, azonban végül két amerikai ellenfelét sem érte utol, így 2:06.53 perces idejével negyedikként csapott a célba. Kapás mindössze három századdal maradt el az egyéni csúcsától.

Németh Nándor a nyolcadik helyen végzett a 100 méter gyorsúszás csütörtöki döntőjében, amelyben David Popovici előtte a hetedik helyen ért célba.

Németh ezúttal elmaradt a szerdai elődöntőben felállított 47.81 másodperces országos csúcsától, 48.10-zel csapott a célba. Németh már a legjobb nyolc közé jutással hatalmas bravúrt hajtott végre, ugyanis a klasszikus számban legutóbb éppen Tokióban, az 1964-es játékokon volt magyar döntős, akkor Dobay Gyula hetedik lett.