Vezetett a Ferencváros, a Bayer fordítani tudott

Józsa Csongor 2021. szeptember 16., 21:55

Az elején az első lehetőségét góllá váltotta a labdarúgó Európa Ligában szereplő magyar résztvevő. A sokkal rutinosabb ellenfele felőrölte a folytatásban.

A németek diadala megérdemelt Fotó: Facebook/fradi.hu

Csütörtökön este a német Bayer Leverkusen otthonában vendégszerepelt a Ferencváros a labdarúgó Európa Liga G csoportjának nyitófordulójában.

A összecsapás elején a németek ragadták meg a kezdeményezést, de a 8. percben mégis a Fradinak sikerült megszereznie a vezetést: Tokmac lódult meg a bal szélen, a tizenhatosig ment, középre passzolt, ahol Ryan Mmaee érkezett és az üres kapuba passzolt (0–1).

Fotó: Facebook/fradi.hu

Akár növelhette volna az előnyét a vendégcsapat, biztató képet mutatott a magyar bajnok játéka, de aztán ismét a Leverkusen volt, amelyik a tempót diktálta. Dibusznak kétszer komoly bravúr kellett bemutatnia, a 38. percben jött az egyenlítés, egy szépen felépített támadás végén Palacios lövése kötött ki a felső sarokban (1–1).

A pihenőig egy-egy találat még született, mindkettőt érvénytelenített a VAR-rendszer.

Komoly nyomás alatt volt a második játékrészben a Fradi, a védelem és Dibusz bravúrjai kellettek, hogy csak a 69. perben vegye át a vezetést a német gárda. Igaz, ekkor bődületes védelmi hibát követően: Civic eladott labdáját a saját térfelén azonnal büntették, Wirtzet hozták kihagyhatatlan helyzetbe (2–1).

A végjátékban a zöld-fehérek próbálkoztak, de igazából nem tudtak összehozni egyetlen veszélyes helyzetet sem. Vereséggel indította a Ferencváros az Európa Ligát, szégyenkeznie nincs miért, teljesen reális a Bayer Leverkusen győzelme.