Tíz emberrel szerezte meg idegenben a három pontot a KSE

Daczó Hodor Barna 2024. április 27., 20:18 utolsó módosítás: 2024. április 27., 20:19

A Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapata a Viitorul Curița otthonában szombaton délután aratott értékes győzelmet a 3. Liga alsóházának 5. fordulójában.

Szombaton kétszer is betaláltak a kék-fehérek, győzelmet értek a gólok Fotó: Rancz Lajos

Az első félidőben nem bírt egymással a két csapat, így gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a felek. A második játékrészben a házigazdák találtak be elsőként a kézdivásárhelyiek hálójába, ám az Eugen Moldovan által edzett kék-fehérek nem akartak pontok nélkül hazatérni. Támadásba lendültek és a 60. percben Turcu góljával egyenlítettek (1–1).

A 65. percben Ketesdit a házigazdák hálóőre utolsó emberként gáncsolta, ám a vendégek szerint megérdemelt tizenegyesrúgás és a kapus kiállítása helyett a KSE csatárát állították ki szimulálásért, illetve tiltakozásért. A tíz emberrel maradt kézdiek ekkor sem vonultak vissza, és támadásaikat újabb gól koronázta:

a 85. percben Agafiței szabadrúgásból megszerezte a győztes gólt.

A győzelemmel az alsóház második helyére került KSE a következő fordulóban ahhoz a Tatrangi Ciucașhoz látogat, amely 5–4-re győzte le a Székelyudvarhelyi FC csapatát, miután az alsóház tabelláját vezető hargitaiak az 51. percben 4–1 arányban vezettek.