Jól kezdtek, majd szinte ráfáztak könnyelműségükre a románok

Zátyi Tibor 2023. március 29., 00:01

Megszerezte második győzelmét a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjében a román válogatott, kedden este Bukarestben 2–1-re legyőzte a Fehéroroszországot.

Győzelmüknek köszönhetően négy pont az előnyük a harmadik helyezettel szemben Fotó: FRF.ro

Mindkét oldalon sok hibával kezdődött a mérkőzés, aztán pár perc alatt gyakorlatilag eldöntötte a pontok sorsát a román válogatott: egy bal oldali szabadrúgásból Stanciu tekert mesterien a kapu bal oldalába, majd pár perccel később Marin beívelését követően Burcă akrobatikus mozdulattal továbbította a labdát a hálóba, a 21. percben már 2–0 állt az eredményjelzőn. Ezt követően a románok elfocizgattak, míg a fehéroroszok a félidő végén kezdtek bátrabban focizni, de nem voltak veszélyesek.

Stanciut ünneplik a társak Fotó: FRF.ro

A második játékrész elején Radu kapus szinte összehozta a szépítést a vendégeknek, majd Alibec telibe lőtte a keresztlécet. A románok játéka ezután nem hordozott igazán veszélyt, nem is nagyon erőltették a támadásokat. Végül addig könnyelműsködött a házigazda, hogy a hajrában gólt kapott, a 86. percben ismét nyílttá vált a meccs. A fehéroroszok kitámadtak, a meccs végén pedig egy, a román tizenhatosban történt esetet is vizsgált a videóbíró, ám végül nem lett belőle büntető.

Amennyire jól kezdte, annyira elrontotta a mérkőzés végét a román válogatott, de a kötelezőt hozta, azaz otthon tartotta a pontokat. A csoportban Svájc simán verte Izraelt, míg meglepetésre Koszovó és Andorra 1–1-et játszott egymással. Folytatás a nyáron, a román válogatott június 16-án Koszovóba utazik, majd 19-én Svájc vendége lesz.