Meglepő vereség: a Sepsi OSK otthon kapott ki az újonctól

Horváth Bálint Ottó 2021. augusztus 02., 20:33 utolsó módosítás: 2021. augusztus 02., 21:18

Elszenvedte első vereségét az új bajnoki idényben a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK labdarúgócsapata, az 1. Liga harmadik fordulójában hétfőn kora este 2–1-re veszített a CS Mioveni ellen.

Kevesebb mint négy nappal a Konferencia Liga második selejtezőkörében a szlovák Szpartak Trnava elleni párharcból való kiesés után a bajnokság újoncát fogadta a sepsiszentgyörgyi csapat.

A Sepsi már az első percektől kezdte támadott és nagy mezőnyfölényben játszott, az első igazán komoly lehetőségénél Csuncsukov lövését az Argeș megyeiek kapusa fölé tornászta.

A Mioveni játékosai az első félidő közepén túl jutottak el először a hazai kapuig, Blănaru helyzete figyelmeztetés volt. A 38. percben ugyanis egy felszabadításnál a vendégcsapat megszerezte a vezetést:

ehhez kellett a fiatal Rareş Ispas, aki ugyanannál a helyzetnél kétszer is hatalmasat hibázott, a középpályán a labda mellé rúgott, a védekezésbe visszaérve pedig elesett a kapura törő és betaláló Lucian Dumitriu mellett.

Alig kezdődött el a második játékrész, a háromszékiek még nehezebb helyzetbe kerültek, a Mioveni ugyanis hamar megduplázta előnyét, Bogdan Rusu lövésénél a labda túljutott Niczuly kezei alatt. Ráadásul, akár is hárommal is elhúzhattak volna a vendégek, Dumitriu ziccerénél a Sepsi OSK kapusa nagyot mentett.

A házigazdák próbálkozásai nem vezettek eredményre, a fiatal hálóőr, Ducan előbb Ştefănescut, majd Csuncsukovot is megakadályozta a gólszerzésben, Bojic és Damaşcan fejesei pedig elkerülték a kaput.

Aztán a hosszabbításban mégis szépített a Sepsi OSK, Csuncsukov találata azonban már túl későn esett.

Az első két bajnoki mérkőzésen négy pontot gyűjtött Sepsi OSK elszenvedte első vereségét az 1. Ligában. Leo Grozavu csapata legközelebb jövő hétfőn a Konstancai Farul otthonában játszik.