Győzelemmel zárták az alapszakaszt a csíki lányok

Dobos László 2024. április 30., 20:32

Magabiztos sikerrel fejezte be az U15-ös női labdarúgó-bajnokság alapszakaszát az FK Csíkszereda. Portik Helga tanítványai kedden délután a Vrancea megyei Estera Țifești együttese ellen nyertek három góllal.

Az FK Csíkszereda teljesítette első célkitűzését, bejutott az ország legjobb nyolc együttese közé Fotó: Borbély Fanni

Az Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán megrendezett találkozón a székelyföldi lányok az első percekben már kétgólos előnyre tettek szert, majd ezt a mérkőzés végéig négyre növelték. A vendégeknek a ráadásban sikerült a szépítés, büntetőből.

Az FK Csíkszereda korosztályos lánycsapata csoportgyőztesként várja a negyeddöntőt.

Fotó: Borbély Fanni

Női labdarúgás, U15-ös korosztály, Elit Liga, 3. csoport, 12. forduló:
FK Csíkszereda–Estera Țifești 4–1 (2–0),
gólszerzők Cseke Melánia (2., 6. és 45.), Annabelle Nombot (57.), illetve Adelina Radu (70+1., büntetőből)
Játékvezetők: Deák Ferenc, György Csaba és Becze Hunor (mindhárman Csíkszereda).
FK Csíkszereda: Rusu Kirszta – Andrea Cristina Sandu, Benedek Kincső, Alexia Georgiana Zănoagă, Lénárt Nikolett, Amalia Elena Tărpăscu, Juhász Anett (Annabelle Nombot, 36.), Orbán Anna (Kósa Ágota, 50.), Cseke Melánia (Csiszer Evelin, 63.), Basa Brigitta (Páll Vanda, 36.), Máthé Bernadett (Kádár Noémi, 36.). Vezetőedző: Portik Helga.
Estera Țifești: Maria Tănasă (Elena Angheluță, 48.) – Cosmina Zaharia, Ioana Zamfir (Maria Zamfir, 60.), Daria Zaharia, Cristina Purcel, Elena Martuche, Roxana Partenie (Andreea Ene, 60.), Alessia Ionașcu (Sarah Ivanciu, 63.), Adelina Radu, Adelina Crăciun (Ionela Ghiță, 48.), Elena Damian. Vezetőedző: Paul Cioran.

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FC Botoșani találkozót pénteken 10 órától rendezik.

Női U15-ös Elit Liga, 3. csoport
1. FK Csíkszereda 12 10 1 1 67–12 31
2. Estera Țifești 12 5 2 5 23–25 17
3. Sepsi OSK 11 4 1 6 23–52 13
4. FC Botoșani 11 2 0 9 15–39 6

A 16 csapatos bajnokságban a csoportküzdelmek során két oda–visszavágós kört teljesítenek a csapatok, majd negyeddöntős párharcok következnek, ezen minden csoport első két-két helyezettje vehet részt. A döntő torna négycsapatos lesz. A mérkőzések 2x35 percesek.