Olimpia

Gareth Bale villogott a walesieknél, a kihagyott büntetője is belefért

Horváth Bálint Ottó 2021. június 16., 21:18 utolsó módosítás: 2021. június 17., 10:04

A walesi válogatott Gareth Bale remeklésével 2–0-ra legyőzte Törökországot a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjában. A Real Madrid klasszisa két gólpasszt jegyzett, de kihagyott egy büntetőt is a bakui találkozón.

Ramsey-nek több ziccere is volt a meccsen, egyet értékesített Fotó: Facebook/UEFA EURO 2020

Valamivel kedvezőbb helyzetből várták az A csoport második fordulójának mérkőzését a walesiek, akik az első meccsükön döntetlenre végeztek Svájccal, ezzel szemben a törökök három góllal simán kaptak ki a társházigazda Olaszországtól.

Walesi helyzettel kezdődött a mérkőzés, Aaron Ramsey közelről nem tudta értékesíteni ziccerrét. Hamarosan a másik oldalon is akadt lehetőség, Burak Yilmaz lövése egy védőn megpattanva kevéssel ment mellé.

Ezután határozottabbak voltak a walesi játékosok, akik újra Ramsey révén kerülhettek volna előnybe. A szünethez közeledve kezdeményezőbbé vált a török csapat, de komoly helyzetig nem tudott eljutni. Nem úgy a szigetországiak, akiknél

Bale újabb mesteri kiugratása után Ramsey harmadik ziccerét már nem hagyta ki, a Juventus labdarúgója a szünet előtt megszerezte a vezetést a walesi válogatottnak.

Az egyenlítésért hajtó törökök a második félidő elején szöglet után Burak Yilmaz nagy lehetőségénél hamar visszajöhettek volna a meccsbe. A folytatásban azonban a walesiek voltak közelebb az újabb gólhoz, Ramsey elszalasztotta esélyét a duplázáshoz,

Gareth Bale pedig kihagyta az általa kiharcolt tizenegyest, a Real Madrid klasszisa csúnyán fölé lőtt.

A végéig hiába próbálkoztak, tehetetlenek voltak a török játékosok, majd a támadásban veszélyesebb walesi gárda a hosszabbításban belőtte a második találatát is, szögletnél Bale újabb gólpasszt adott, ezúttal Connor Robertsnek, aki beállította a végeredményt.

Győzelmével Wales átmenetileg átvette a vezetést a csoportban, és nagyon közel került a továbbjutáshoz,

míg a törököknek mindenképpen győzelemre van szükségük az utolsó csoportmeccsükön, hogy még elérjék legalább a harmadik helyet.